Mistä suomalaiset ovat huolissaan, kun suurkatastrofi iskee? He eivät välitä ruuan saatavuudesta, eivätkä puhtaasta juomavedestä! He ovat huolissaan siitä, että jos kaupat suljetaan, niin millä he pyyhkivät pyllynsä sitten! WC- paperi on loppunut kaikkialta, koska sitä on ostettu paniikinomaisesti!
Sitten iloisempiin aiheisiin! Eilen oli Kymmenen Uutisissa juttu siitä, että "Olen Nähnyt Helga- neidin Kylvyssä" täytti 80 vuotta. Onnittelut täältä jostakin, sinne jonnekin! Ja siellä jossakin oltiin myös 80 vuotta sitten tänään tai tarkemmin sieltä jostakin palattiin sinne jonnekin tarkalleen 80 vuotta sitten tänään. Eli:
"Suomen Talvisota"- albumin levytykset päättyivät 80 vuotta sitten ja lopputulos oli kaikille äärimmäisen raskasta kuultavaa. Tässä tunnelmapalana, "Olen Nähnyt Helga- neidin Kylvyssä" laulamana, "Laulu Jossa On Tunnelma":
https://www.youtube.com/watch?v=oFWz0bm5Xo8
Corunalaisvirusvapaa keskustelu - Elämä loppuu MMXX!!!!
10
67
Vastaukset
Jatkan aiheesta muualla!
Miltä näyttää Helsinki ilman turisteja - sen näemme tulevana keväänä ja kesänä! Ainuttakaan ulkomaista turistia ei näy katukuvassa! Loppuvatko kiskurihinnat kauppahallissa, kauppatorilla ja kahviloissa? Hotellien hinnat tulevat menemään niin alas, että kotona ei enää kannata asua! Tapahtumia ei järjestetä, eikä kokouksia ja turisteja ei ole! Kuka ostaa ne kaikki Kuppatorin porontaljat? Kohta saa kuksiakin puolet halvemmalla! Entä miten käy kaupaksi Kuppahallin kahdenkympin porochipsipussit? Seutulassa voisi käydä ilmaiseksi nukkumassa, koska siellä tulee lähikuut olemaan aavemaista!Laitoitkin jo vessaperihamstrausasiaa joten ehkä vastaan tähän.
Mielestäni Suomalaisten olisi jo aika oppia hygieeninen perseenpuhdistustapa paskan kuivaamisen peräreikään sijasta. Eli vanha kunnon Thaimaalainen alapääpesu. Paaljjon hygieenisempaa. Tietääkseni suomessa ei ole pula vedestä?
ja tähän sopiikin Helga-neidin kanssa hotelli helkassa ei pesussa vaan sängyssä. Muistoja muttei kyllä ihan 80vuodentakaa.Tämä on totta! Ei siis tämä Hotelli Helka- juttu, vaan tämä perseestä kirjoitettu.
Viikingit toivat aikanaan sammaleen Suomeen ja lähimaihimmekin. Sillä sitten alettiin pyyhkiä, kun se oli niin pehmeätä. Sen jälkeen tuli tämä kuuluisa perseensudin aika, jota kovasti aikanaan kirottiin. Sitten siirryttiin papyrukseen ja lopulta paperiin.
Vettä on ollut aina saatavilla, mutta ihmiset pronssikaudella eivät tykänneet siitä, että joku pesi perseensä samasta lätäköstä, josta toiset ottivat kahvivedet.- Anonyymi
minkälainen on taimaalainen ala pää pesu. käytetä'nkö siinä sitä merivettä jolla makaa turistien roskat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
minkälainen on taimaalainen ala pää pesu. käytetä'nkö siinä sitä merivettä jolla makaa turistien roskat.
ilmeisesti tähän ei saa vastausta. taimaa on saari. ei siellä puhdasta vettä ole kauhiasti tarjolla. VOIHAN AINA KEHUA ETTÄ KÄVIN PESEMÄÄN PER.ni. VAI. LUULEN JA TIEDÄN ETTÄ SUOMESSA ON VIELÄ PUHDASTA VETTÄ JUOTAVAKSIKIN TAIMAASSA EI TAI OLLA. ELIKKÄ SE SIITÄ PERSEEN PESUSTA.
Anonyymi kirjoitti:
minkälainen on taimaalainen ala pää pesu. käytetä'nkö siinä sitä merivettä jolla makaa turistien roskat.
Ei käytetä merivettä (kuivattaa) vaan monsuunisateen tuomaa makeaa vettä. Tropiikista vettä löytyy persuksen pesuakin varten. Painesuihku paras.
Anonyymi kirjoitti:
ilmeisesti tähän ei saa vastausta. taimaa on saari. ei siellä puhdasta vettä ole kauhiasti tarjolla. VOIHAN AINA KEHUA ETTÄ KÄVIN PESEMÄÄN PER.ni. VAI. LUULEN JA TIEDÄN ETTÄ SUOMESSA ON VIELÄ PUHDASTA VETTÄ JUOTAVAKSIKIN TAIMAASSA EI TAI OLLA. ELIKKÄ SE SIITÄ PERSEEN PESUSTA.
laitoin jo vastauksen joten vastauksen sait. Tropiikissa sataa ja vesi imeytyy sielläkin maahan vaikka paljon kuumempi kuin täällä. Persuksen pesua varten veden ei tarvitse olla priimapuhdasta vaan välttävää.
roskapostirobotti1 kirjoitti:
Tämä on totta! Ei siis tämä Hotelli Helka- juttu, vaan tämä perseestä kirjoitettu.
Viikingit toivat aikanaan sammaleen Suomeen ja lähimaihimmekin. Sillä sitten alettiin pyyhkiä, kun se oli niin pehmeätä. Sen jälkeen tuli tämä kuuluisa perseensudin aika, jota kovasti aikanaan kirottiin. Sitten siirryttiin papyrukseen ja lopulta paperiin.
Vettä on ollut aina saatavilla, mutta ihmiset pronssikaudella eivät tykänneet siitä, että joku pesi perseensä samasta lätäköstä, josta toiset ottivat kahvivedet.Kaikkea sitä oppiikin. Ihan luulin että SUO-maalaisilla olisi ollut sammalta omasta takaa. pronssikautisilla nyt oli pronssikautiset tavat ja kun maailmalla oli pronssikausi niin SUO-maalaisilla oli vasta kivikausi alkamassa. Ainahan me ollaan jäljessä ja vähän (tai enemmän) muita hölmömpiä. katso poliitikot, äänestäjät,some ja tosi teeveetähdet turhat julkkikset koronapaniikki yms. Suomalaiset tulivat liian aikaisin metsistä ja pirteistä Suomi sammaltaa kun muut porskuttaa. prkl sanon minä. Maailmalle ja reppuselkään mutta pirun korona sulattaa omaisuutta pörssissä.
- Anonyymi
Suurin huoleni on että riittääkö tänne Suomi24:lle näitä turhia aloituksia !
- Anonyymi
Surkeast arvioitu tai sit lukemisen taito harppaa, larppaa pohjamutakerroksissa. Nimittäin. Lukeehan siellä selväst, että piteepesu on taimaalaista keksintöä.
. täältä tähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam26814385Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu687293Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117111Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä615140K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1134872Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754724Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1014505PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *214417Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784165Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023958
