Mulla vuorokaudessa 5 eri kelloa ranteessa. Neljä automaattia ja yksi patterikello.
1. yökello
2. työkello
3. töiden jälkeinen kello, vaihdan heti kun tulen töistä
4. iltapäiväkello, suihkun jälkeen tämä
5. Iltakello patteri, tulee valo
1. yökello
Kuinka monta kelloa käytössä?
4
89
Vastaukset
- Anonyymi
5 klokua ranteessa samaan aikaan..
Kerran torilla tuli manne kaupustelemaan kelloja,
vetäisi paidanhihat ylös ja sanoi osta kunnon kello,
käy tunnin kymmenessä minuutissa,nopeeta on ajankulu.
Ei tullut kauppoja,kun yritin tinkiä ja pyysin takuukuitin liikkeen leimalla varustettuna:D - Anonyymi
Oli molemmissa käsissä kelloja poikineen.
Jos ei riitä,niin mennään autosta hakemaan lisää.
Tais olla kunnon kauppamies asialla:D:D - Anonyymi
Riippuen outfitistä on kellon malli ranteessa. Laadukkaita tarkkakäyntisiä kvartseja hintahaitarilla 5-100€ löytyy useampi kappale tarkoitusta varten. Eli kelloharrastajia ollaan.
- Anonyymi
Jos on muutama Proloque ja Auriol.
Niin tosi kellomies olet.
Kyll käyp katteeks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1732024
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,821470Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821404Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111147Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 41874
- 96844
- 85805
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775