Toisinaan halut vie mieltä, eikä niille löydy aina järjellistä perusteluakaan, miksi näin? Tunteet, onhan niitäkin ja tuntemuksia, mut kompuroitu on paljon ja kepillä toisen tuntemuksia kokeiltu, mut aina on tullut keppiä takaisin. Joku olisi voinut jo neuvoa, et luovuta hyvä ihminen, ethän sinä muuta kuin satuta itseäsi jatkamalla noin? Sinnikkyys, toisen mielen muutoksen mahdollisuus paremmaksi, ilman kontaktia? Ei kuulosta kovin mahdolliselta, kohtaamisia oli ennen paljo nenemmän kuin nykyisin.
Olenko sinisilmäinen taidan olla ainakin luonnostaan, mutta käyn mielessäni myös kamppailua siitä, toiminko oikein vai väärin, onko minulla oikeanlainen mielikuva toisesta, onko mahdollisuuteni minkälaiset onnistua? Paha sanoa, tällä kokemuksella ainakaan, jos saamiani viestejä olisi uskominen niin häviän taiston 6-0. Silti en ole luovuttanut, elän omalla tavallani, hyviin asioihin uskoen, vaikka muualla vähän koetellaankin jaksamista. Toivossa on parempi elää. m-n
Olenko sinisilmäinen taidan olla ainakin luonnostaan, mutta käyn mielessäni myös kamppailua siitä, toiminko oikein vai väärin, onko minulla oikeanlainen mielikuva toisesta, onko mahdollisuuteni minkälaiset onnistua? Paha sanoa, tällä kokemuksella ainakaan, jos saamiani viestejä olisi uskominen niin häviän taiston 6-0. Silti en ole luovuttanut, elän omalla tavallani, hyviin asioihin uskoen, vaikka muualla vähän koetellaankin jaksamista. Toivossa on parempi elää. m-n
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kenelle? Tunniste naisesta...
Minusta tossa on jo paljon tunnisteita, jollet niitä löydä tai osaa niitä kohdistaa itseesi niin tuskin olet hän? Vaikka haluaisin, et kaikki tähän reakoivat olisivat häneltä 😊🤗
Onko sun silmät sitten ruskeita?
Kaikki kolme 🤣
Taidat olla sieltä ruskeasta silmästä itse?
Trolli kiukustui nyt oikein, ei saa tsot tsot🙉
Trollittele rauhassa jos se mieltäsi parantaa, anteeksi et lähdin sinun juttuihin mukaan?
emmie ollu ruo ensimmäine kommaaja, sie vaa kirjottelet ittellesti ja sekavasti saa kai sitä piristää muije mieltä vaik oot pahantahtosel asial
Oletteko jutelleet kasvotusten?
Ei olla, aloitteeni ovat menneet toisella yli ymmärryksen? Mahdollisesti kiinnostuksen puutetta? Sen pohjalta tuntunut huonolta yrittää jutustelua, ainakaan minun aloitteesta?
Voisi olla minulle sitten. Eli sinulla on kokemusta huonoista aloitteista ja sen takia et halunnut sitä tehdä? Ymmärrän, että tilanne ei ollut mikään paras mahdollinen siihen.
Kiinnostaa kuulla, miten olet aloitteisiin reakoinut? Jos olet kokenut toisen aloitteen ei niin mieleisiksi? Miksi ne ovat olleet sitä? Ehkä opin jotain uutta samalla, ymmärrystä kenties?
Yleisemmin olen aika ymmärtäväinen ihminen ja en halua loukata toista vaikka en tuntisi samaa kiinnostusta. Toinen joko kiinnostaa tai ei (ulkoisesti, olemukseltaan), mutta sitä ei voi tietää ilman puhumista.
Hän reakoi voimakkaasti mun tapauksessa, joten en usko, et olet hän? Kiitos kuitenkin, kommenteistasi. Näin olisin toivonut hänenkin reakoivan minun aloitteisiin, yllätti kuitenkin toisin.
Kerro lisää. !!!!! Ota rohkeasti yhteyttä, voisit yllättyä
Jos tietäisit miten meidän viestittelyt ovat edenneet aiemmin niin tuskin ehdottelisit vielä yrittämään? Niitä on aika monta yritystä jo takana 😉 Yllättävää ennemminkin on se, et elättelen toiveita edelleen hänen suhteen? Ehkä elämäni on sitten vaan niin yksinkertaista, et takerrun näin vain toiseen tai sit en vain ymmärrä tätä meidän välistä harmoniaa? Tai pitäisikö sanoa epävarmuutta?