Mihin hemmettiin te oikeesti tarttette nii helvetisti sitä paskapaperia kun on vettä ja pyyhkeitäki hätätilassa lähes kaikilla????
Ja miks te kynnellekykenevät tyhjennätte kaupat valmiista leivistä kun leipää vois leipoo ittekki?? Miksette jätä valmiita leipiä vanhuksille ja niille sairaille jotka ei ehkä enää pysty leipoon???
Ja miks te kynnellekykenevät tyhjennätte kaupat valmiista leivistä kun leipää vois leipoo ittekki?? Miksette jätä valmiita leipiä vanhuksille ja niille sairaille jotka ei ehkä enää pysty leipoon???
Vastaukset 7
Vanhimmat
No ne luulee että on sota eikä pääse kämpästä ulos puoleen vuoteen. Sitten varataan kaikkea vuodeksi eteenpäin kun luullaan että kaikki loppuu.
Kannattaa olla valmiina ottamaan vastaan kun naapurit alkaa tyrkyttämään vanhaksi menevää ruokaa.
Ei kysmys ole muusta kuin suomalaisten peri HÖLMÖLÄISYYDESTÄ. Vedellä voi perseen pestä mutta vessaperista ei ole ruoaksi. No pane puolet petäjäistä? Mut eihän nää osaa leipoakaan. Siihen tarvitaan piitkä koulutus.
Ap sanoo molemmille nii mä vähä luulen kans :D
Sitä minäkin ihmettelen, mulla ei ole kuin pari rullaa, pyyhin tikulla, jos paperia ei enään saa.
Ruokaa ostin vähän yli sen 72 tunnin suosituksen joka on yleisesti voimassa, (pastaa ja säilykkeitä). WC-paperirulla kestää minulla yli viikon joten ei mitään tarvetta hamstrata sitä.
Monet ovat uusavuttomia eivätkä osaa leipoa. Kaikki haetaan kaupasta.
Just kukaan ei olejäkevästi pystynyt millään lailla kertoman miksi miksi miksi.
Säälittävää on kertoa että on ollut saatavuus ongelmia lakkojen takia voi hellalettas idiootit kokoajan on ollut paikallisenkin tokmannin käytävät täynnä paskapaperia kutne jo viisivuotta miksi ostaisin jos sitä menee rulla viikossa isosäkki kestää kauan.