Korona-vitsaus 1000-v valtakunnassa

Miten korona on selitettävissä kun jehovalaiset rakentavat 1000-vuotista valtakuntaa maan päälle?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

He eivät ota huomioon sitä että Jumala luo uuden taivaan ja uuden maan.
He kuvittelevat että Jumala vain vähän säätelee asioita.
Pikku hiljaa mennään kohti paratiisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten korona on selitettävissä kun jehovalaiset rakentavat 1000-vuotista valtakuntaa maan päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu