Venäjä aloittanut merkittävän disinformaatiokampanjan

8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mutta onko tuo kellekään enää uutinen. Normaljna....

Äänestä
  • Tuossa ei kerrottu mitään! Vain epämääräisiä väitteitä

    Äänestä

No hyvin on onnistunut tähän asti. Rajat on kiinni ja syvää lamaa kohti mennään.

Äänestä
  • Persujen ja Venäjän linja on sama.

    Äänestä

Tämä on hyvä ottaa kaikkien huomioon, että kaikenlaista soopaa asioista liikkuu.

1Äänestä
  • esimerkiksi yliampuvia väitteitä koronan vaarallisuudesta

    Äänestä

Ei voi olla totta :saako Naton kätyrit koronakin käännettyä Putinin syyksi???

Äänestä
  • Koirat älähtelee joihin kalikat kalahtelee. Ihan kotimaisissa huhupuheissa ja suoranaisissa vääristelyissäkin olisi ihan riittävästi.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tavoitteena lisätä Lännen koronapaniikkia.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/5dd48bc1-c290-4442-942d-edfaaa4ce1ba?ref=ampparit:6307

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu