Harmittaa, että menin ostamaan kosmetologilta Joe Blascon meikkivoide-napin. Muuten toimi ihan hyvin, mutta alkoi silmiä ja päätä särkemään kyseisestä tuotteesta ja iho hiukan niinkuin pisteli, mitä ei Nivean meikkivoiteella tapahdu.
Kallis tuote vähän niinkuin hukkaan meni vai onko jotain tehtävissä? Pohjalla olen käyttänyt kosteusvoidetta.
Kallis tuote vähän niinkuin hukkaan meni vai onko jotain tehtävissä? Pohjalla olen käyttänyt kosteusvoidetta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse käytän blascoa vain pieniä määriä, kun se on niin peittävä. käytän sitä vain punoittaviin kohtiin ja peittämistä tarvitseviin. Sitä tarvitsee todella pienen määrän. Minulla se on toiminut ihan hyvn, mutta sinulla voi olla todella herkkä iho, jolle ei sovellu kuin tietyt merkit. Jos oireet toistuvat, suosittelen merkin vaihtoa takaisin sinulle sopivaan.
Tiedossa on, että pitää käyttää ihan pieniä määriä, mutta oireilee silti. Voisin kyllä koittaa laittaa vain ongelmakohtiin ja katsoa onko naama kuinka kirjava sen jälkeen ja jatkuuko oireilu.