Joko sdp-Juttan Kreikka-velka lankeaa

Sdp-jutta antoi takuut Kreikka-lainalle, miljardeja euroja.
Nyt olisi tarve nostaa edes se takuusumma.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tulee yhtä varmasti kun Kataiselle sitran "pätevimpänä
" hakijana.

Äänestä

Takuusumma ja ja ne kilisseet korot.

Äänestä

Tottakai se me takuurahat saadaan jos Kreikka ei maksa velkojaan. Tietääkö kukaan milloin Kreikan pitäisi maksaa meille ja kuinka paljon? Tietääkö Jutta?

Äänestä

Jutta jakaa nykyisin meidän rahoja Afrikkaan , johan Kreikka jo sai huomattavan summan, jota ei koskaan saada takaisin. Helppoahan se on demari-ideologialla jakaa muiden rahoja.

Äänestä
  • Jutta on paha suinen rääkyvä. Video Oulun kaupungin hallituksesta ! ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jutta on paha suinen rääkyvä. Video Oulun kaupungin hallituksesta ! ?

    Mikä video, etkö osaa laittaa linkkiä?

    Äänestä

Kreikkarahat tulevat sopimusten mukaan aikaisintaan 100 vuoden kuluttua . Jutan ja Jyrkin perikunnilta yritetään saada rahat, jos Kreikka ei maksa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sdp-jutta antoi takuut Kreikka-lainalle, miljardeja euroja.
Nyt olisi tarve nostaa edes se takuusumma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu