Miehet, miten käyttäydytte naista kohtaan, josta todella olette kiinnostuneita? Kuinka kauan jaksatte yrittää saada naista omaksenne?
Miten osoitat tunteesi
9
57
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvää yötä Pillu.
- Anonyymi
Kassien tyhjennyksen verran
- Anonyymi
Pyydän kerran treffeille ja sen jälkeen en edes yritä mitään. Usein naiset ensin kieltäytyy koska leikkivät vaikeasti saatavaa mutta viikon päästä haluavat treffeille mutta minä en enää halua.
- Anonyymi
Olen tehnyt aloitteellisempi naisena samoin.
En ole oikein koskaan jaksanut kiinnostua kenestäkään niin paljoa, että olisin yrittänyt saada omaksi. Meen vaan baaritiskille tyrkylle ja joku hakee minut siitä mukaansa, jos on kiinnostunut... (jos ihan rehellisiä ollaan niin ihan aina en ole lähtenyt mukaan)
- Anonyymi
Käyttäydyn aika suoraan, ja en yritä kauaa, jos vastakaikua ei tule.
- Anonyymi
Joskus nuorena ja naivina tuli käytettyä paljonkin aikaa naisen kiinnostuksen herättämiseen, mutta mihin se on johtanut: rakakstumisen huumaan ja arjen pyörteiden jälkeen eroihin.
Enää en jaksa pistää tikkua ristiin satunnaisen naisen kiinnostuksen herättämiseksi. En myöskään voi kuvitella nettideittailevani. Jos vielä jonain päivänä kiinnostun naisesta, niin se tapahtuu jotenkin muuten. Esimerkiksi sillä tavalla, että tutustun naiseen jotain muuta kautta, kunten työ tai harrastukset. Siis tavallaan tiedän hänestä paljon myös sosiaalisissa tilanteissa. Sellaisessa hypoteettisessa tilanteessa voisin käyttää enrgiaa "iskemiseen" ja edetä vaivihkaa.
Tuo hypoteesini on niin epätodennäköinen miesvaltaisella alalla ja harrastuksissa, joten sen voi jättää omaan arvoonsa - tyyliin trilogian neljäs osa. Miehen kannalta ei ole mitään järkeä kilpailla naisesta ja pelata tämän ihmissuhdepelejä. Kyllä se pitää olla rehtiä vastavuoroista se kiinnostuksen osoittamisen puolin toisin!
- Anonyymi
Olen kiinnostunut enemmän seksistä kuin naisesta itsestään. Voin lämmitellä ja puhua palturia seksiä saadakseni vaikka vuosia, mutta minulla on kierroksessa useita naisia. Omakseni en naisia halua, koska olen jo naimisissa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1815051Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402638SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992208Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292087Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211556Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1151467