Uusi uskonpuhdistus tarpeen!

Nyt ryhdyn martti lutheriksi. Vanhaan uskoon on tarttunut virus. Usko on puhdistettava! Kristinusko on ymmärretty väärin. Ei maailma pelastu sillä, että jaetaan kalaa ja leipää väentungoksessa ja houraillaan taivaista ja helveteistä.

Muista muista kädet, tarkasti sormenvälet, sekä kämmenselät, niin terveenä elät!

https://www.youtube.com/watch?v=FF68HewRJqo&t=16s
https://www.youtube.com/watch?v=BkO92yU1oqY&t=92s

Jeesus ja Mohammed ovat vääriä profeettoja. Pontius on se oikea!

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työllisyystoimenpiteenä voitaisiin alkuun veistellä kirkkojen alttaritaulut uusiksi, koska Pontius ei varmaankaan ollut mikään pitkätukkahippi. Tarkalleen ei tiedetä, miltä vapahtajamme näytti, mutta Michael Palin lienee paras saatavilla oleva arvio.

      https://www.youtube.com/watch?v=kx_G2a2hL6U

      Moskeijoihin tietysti pitää veistellä kokonaan uudet.

    • Hulluja kaikki.



      • Wwuwuw kirjoitti:

        Siinä vieressä..

        https://youtu.be/TPpoJGYlW54

        Älkää possut syökö eläimiä☝️
        Lintuinfluenssa, sikainfluenssa, hullun lehmän tauti ja tämä koronakin on tullut siitä että on syöty eläimiä.. Kas kun tästä ei ole puhuttu?

        Juuri olen keittämässä lihaa. Hyvää tulee. Ei vaan vangita villejä eläimiä, vaan jos syödään sellaisia, niin tapetaan ensin. Ja sitten kypsennetään, koska tuli on keksitty. Ja sama tehdään kasveillekin jos niitä ei voi pestä kunnolla.

        Mitkään taudit ei leviä, kunhan ei eletä ruuhkassa kuin silakat. Siinä on oma logiikkansa, että jos yläjuoksulta tulee lastuja, niin käydään ajamassa hippi helvettiin sieltä.


      • Anonyymi
        scrg kirjoitti:

        Juuri olen keittämässä lihaa. Hyvää tulee. Ei vaan vangita villejä eläimiä, vaan jos syödään sellaisia, niin tapetaan ensin. Ja sitten kypsennetään, koska tuli on keksitty. Ja sama tehdään kasveillekin jos niitä ei voi pestä kunnolla.

        Mitkään taudit ei leviä, kunhan ei eletä ruuhkassa kuin silakat. Siinä on oma logiikkansa, että jos yläjuoksulta tulee lastuja, niin käydään ajamassa hippi helvettiin sieltä.

        luolamies 🤣


      • Anonyymi kirjoitti:

        luolamies 🤣

        Saa sitä syödä pelkkiä kasvejakin. Oma valinta.

        Tuossa päivitystä Afrikan lähi-idän heinäsirkkatilanteeseen.
        http://www.fao.org/ag/locusts/common/ecg/75/en/200302forecast.jpg

        Ongelmaa voi olla siinä, että koronohässäkän vallitessa tuo ei enää saa paljonkaan huomiota ja kiinnostusta. Raamatussa oli kai kymmenen vitsausta ja nyt meillä on vasta ehkä kolme: heinäsirkat, korona ja euroviisujen peruuntuminen.


    • Anonyymi

      islam on tullut jäädäkseen ja moni on huomannut että allah on oikea jumala muut on väärää ja pahaa ja taatelit on hyvää yäk peruna

      • Voihan se olla niinkin. Turha miettiä jättääkö kellot kesäaikaan vai normaaliaikaan, kun voi siirtää ne keskiaikaan. Siellähän kaikki islamilaiset seudut olisivat ilman muiden kulttuuripiirien vaikutusta. Ei keskiajalla myöskään ollut nykyisiä ensimmäisen maailman ongelmia.


      • Anonyymi
        scrg kirjoitti:

        Voihan se olla niinkin. Turha miettiä jättääkö kellot kesäaikaan vai normaaliaikaan, kun voi siirtää ne keskiaikaan. Siellähän kaikki islamilaiset seudut olisivat ilman muiden kulttuuripiirien vaikutusta. Ei keskiajalla myöskään ollut nykyisiä ensimmäisen maailman ongelmia.

        allah on ainoa oikea jumala vapahtajasi ja kaikki valtiaasi


      • Anonyymi kirjoitti:

        allah on ainoa oikea jumala vapahtajasi ja kaikki valtiaasi

        Miksi allahille on niin pelottavaa, jos kaikki ihmiset eivät pidäkään häntä kaikkien valtiaana. Pelkääkö se uskonnonvapautta ja epäileviä ihmisiä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe