Alan yrittäjäksi. Ensin haen edustusviinat

Sitten teen alv vähennykset ja alan viikonlopun viettoon edustamaan yritystäni itselleni. On se helppoa kun veronmaksajat kustantavat ökyelmän, eikä itse tarvitse laittaaa rikkaa ristiin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitäs sä siis valmistat jos niitä meet esitteleen ja milläs ehdit valmistaa ja esitellä tuotteet ja jos myyt tulee verot ja jos meet ja palkkaat työntekijän niin silloin vasta rahaa alkaakin mennä Tel yel yms veroihin ja jos se työntekijä onkin joku Viherdemarikommari joka ei muuta kuin haukkuu ja norkoilee ja ryyppää kuten sinä

Äänestä
  • Yritykseni on palvelualaa eikä valmista mitään. Alkuvaiheessa palvelee pelkästään toimitusjohtajaa eli meikää. Rahoitus tulee Suomen valtiolta. Y-tunnus on avain helppoon ökyelämään.

    Äänestä

Itse yrittäjänä rupean vaihteeksi loisimaan työttömyyskorvauksilla, kun nyt se on mahdollista. Kesäkin tulossa, niin olisi paljon tekemistä.

Äänestä
  • Veronkierrosta sujuvasti suoriin tukien väärinkäyttöön.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sitten teen alv vähennykset ja alan viikonlopun viettoon edustamaan yritystäni itselleni. On se helppoa kun veronmaksajat kustantavat ökyelmän, eikä itse tarvitse laittaaa rikkaa ristiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu