Aidot hopeaketut

Silloin, kun telkkarista tuli se Cola-mainos "girls like silverfoxes" ajattelin että pelkkää toiveajattelua, sillä nuoret tytöt eivät aidosti pidä liian vanhoista miehistä (vaikka osa saattaa rahan/maineen takia näitä jonkin aikaa deittaillakin).

Mutta nyt päästyäni pitkästä aikaa seuraamaan Catfishiä - kiitos uuden Paramount -kanavan - täytyy myöntää että Max Joseph on aidosti charmantti ja vetovoimainen vielä nykyisessä iässäänkin. Vaikka onkin hiuksiaan myötä hopeakettu-määritelmän täyttävä. Uskonkin, että Max saisi helposti myös itseään nuorempia, kauniita naisia ilman rahaa tai mainetta. Myös olemus vaikuttaa paljon, hän on aina kuvauksissa rento, huumorintajuinen ja reilun oloinen.

Toinen esimerkki miellyttävästä hopeaketusta voisi olla David Hasselhoff. Hänen tapauksessaan kylläkin hän näytti oikein komealta nimenomaan silloin nuorempana, mutta ikäisekseen hän on silti edelleen miellyttävän näköinen. Ja varmaankin sama myös hänen kohdallaan, että ilman rahaa ja mainettakin saisi aidosti kiinnostuneita nuorempiakin naisia.

Suomalaisia hopeakettujakin tietysti on, kuten esim. Lorenz Backman ja Sebastian Rejman.

Koko jutun pointti on se, että kumpikin ääripää eli Nallin jauhama "kaikki miehet komenevat vanhetessaan" ja joidenkin itseään puumiksi mainostavien "kaikki nuoret miehet jumaloivat vanhempia naisia" ovat molemmat liioiteltuja, mutta totuus löytyy jostain sieltä väliltä. On vanhoja oikeita hopeakettuja, jotka kelpaavat iästään huolimatta, ja on nuoria miehiä jotka oikeasti nauttivat suhteista vanhoihin naisiin. Mutta kumpikaan ei silti ole mikään yhteiskunnan normi.

0

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sinä eräs, pyydän......

        AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
        Ikävä
        200
        2891
      2. Kysymys muille miehille

        Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
        Ikävä
        63
        2740
      3. Kohta katson sun kuvaasi

        ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
        Ikävä
        23
        2092
      4. Nimikirjaimet

        Kuka kaipaa ketä 🥰
        Ikävä
        69
        1695
      5. VOI TÄTÄ ILON

        JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
        Tuusniemi
        143
        1483
      6. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

        Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
        Maailman menoa
        183
        1435
      7. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

        Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
        Ikävä
        111
        1401
      8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

        jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
        Ikävä
        143
        1362
      9. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

        Olet mielessäni, vanhempi mies
        Ikävä
        90
        1314
      10. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

        Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        229
        1181
      Aihe