Enemmistö suomalaisista haluaa että korona leviää

Elementtikennostoihin muuttaneet suomalaiset ovat nopeasti tulleet siihen tulokseen että levitkööt korona mutta bilettämään ja ryyppäämään pitää päästä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinhän se SAnna Marinkin sanoi ei coronan levämistä ole tarkoitus estää.

Äänestä
  • Toisinsanoen lasketaan liikkeelle ja jahdataan sitten hävitettäväksi. Voidaan tehdä kaikkia mahdollisia, ja valmistella, siinähän se työ hallituksen rouvilla, näyttöä ja itsekehuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Elementtikennostoihin muuttaneet suomalaiset ovat nopeasti tulleet siihen tulokseen että levitkööt korona mutta bilettämään ja ryyppäämään pitää päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu