Helsinkiläiset eivät hevillä unohda hysteerisen Halla-ahon vaatimusta siitä, että helsinkiläiset pitää eristää muun Uudenmaan tapaan muusta maasta! Kyllä teki jätkä itselleen karhunpalveluksen!
Mahtaako Halla-aho pudota eduskunnasta?
18
63
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti. Sen vois karkottaa Suomesta.
- Anonyymi
Palautus siperiaan olisi paikallaan!
- Anonyymi
Olisitte kuunnelleet PerusSuomalaisia jo tammikuussa, niin ehkä tätä ei olisi tapahtunut. Tammikuussa puhuttii jo tästä.
20.1 THL - Korona ei tule Suomeen.
29.1 THL - Korona ei tartu helposti- Anonyymi
Ainakin toistaiseksi THL on ollut ihan oikeassa. Ainoastaan 5 kuollutta, joista kaikki vanhuksia. Samaan aikaan tavallinen kausi-influenssa tappanut yli 100
- Anonyymi
Ainahan sinä silakka voit haaveilla.
- Anonyymi
Olen Halla-Ahon kanssa samaa mieltä. kehä-kolmoselle raja. Sielläpähän sitten muhitte.
- Anonyymi
Rauta ruostuu teräs murtuu puu lahoo Haho pitää
3,283 miljoonaa uustyötöntä viruksen takia USA
luku on iso mutta ei hätkähdyttävä tässä konkurssissa
https://www.suomenuutiset.fi/ps-kansanedustajat-puisto-ja-ranne-nopeita-tukitoimia-yritysten-ja-lomautettavien-tyontekijoiden-tilanteeseen/#comment-713550
kello 14:30 Futuurit hieman nousivat - Anonyymi
Toivottavasti putoaa. Tuhosi persupuolueen. Toi vihan ja väkivallan puolueeseen, fasismin ja natsit.
- Anonyymi
Kyllä te punavihreät olette mielisairaita, ja ootte koettanu sairastuttaa koko maan. Luulette, ettei totuus näe, mitä salassa teette. Jos te itse muistatte joitakin tekojanne, niin totuus muistaa taatusti paremmin.
- Anonyymi
Itekö vihapoliisi tuon muunnelluntotuuden krapula vapinaltaan päähänsä aatoksen kekkasi
- Anonyymi
Kesk.palsta nyk.polpon valvonnassa. Sotkevat lähettäjien kellonaikoja ja kelle vastaus ! Kaitpa te huomanneet. Vastasin kyllä suurin piirtein kylläkin aloittajalle .
- Anonyymi
Jussi puhuu asiaa haluatte ken ties menettää kotinne mamuille ja nähdä nälkää
- Anonyymi
Mahtaako aloittaja päästä sinne lääkärin
- Anonyymi
Aloittajalla taitaa olla korona warokaa siellä
- Anonyymi
Hourailevat holocaustin jälkeläiset eivät pääse ikuna irti sairaaloisesta persuvihastaan, vihasta jolle ei löydy edes katetta.
- Anonyymi
Persuthan ne ovat vihaajia. Vihaavat kaikkea mikä liikkuu. Osa jopa toisiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuthan ne ovat vihaajia. Vihaavat kaikkea mikä liikkuu. Osa jopa toisiaan.
Persut ei ole vihaideologia
Persut rakastaa suomalaisia
- Anonyymi
Persut rakastaa vain itseään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2904771Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969