500 000 sairastuneen raja kohta rikki

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Tämä on vasta lämmittelyä. Kuolleisuus 16%
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miten tätä ennätyksen rikkomista pitäisi juhlia?

Äänestä

Vasta pientä esileikkiä.

Äänestä

Koronaa seuraavat lieveilmiöt ovat nousemassa tautia suuremmaksi kysymykseksi, korona poraa kuin suoraan koko maailman järjestelmään persreikän pyyhkimisestä alkaen.

Äänestä

AP+se+jaksaa+ulista,+tunnista+toiseen.Kuolleita+on+noin+4.5%+____siitä+joukosta_____+joka+on+testattu+positiiviseksi.++Todellisuudessa+positiivisia+on+valtavasti+enemmän.++Ainoa+jokseenkin+järjellinen+mittari+on+kuolleiden+suhde+ko+maan+koko+populaatioon.+Se+on+ko+palvelussa+myös+"Tot+Deaths/1M+pop"+-sarakkeessa.

Äänestä

Mitä?Suomessa 500000 sairastunutta ???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Tämä on vasta lämmittelyä. Kuolleisuus 16%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu