Hallitus Sdp. & kumpp. pakkoaltistaa varusmiehet!

Varusmeihet -sotilaat, poliisit ja muut ovat tienpäällä ja rajoillamme 24/ 7 h- neljässä vuorossa ja omin eväin!

Valtiovalta ja siis maan hallituksen "tyttöporukka" pakko-altistuttaa nämä kansalaiset koronaviruksille ja muille taideille tienpäällä ja metsisissä lehmipoluilla ja rekiteillä - jäätiet ovat sulaneet!
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koronavirus kuokki hautajaisissa Tukholmassa – saattoväki sairastui, yksi kuollut
Tänään klo 9:23
Ruotsi on ollut paljon muita Pohjoismaita hitaampi rajaamaan ihmisten kokoontumisia.

https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/cf8328e0-4886-421a-96e9-1734385cbc12

Ruotsissa peruskoulut toimivat yhä normaalisti, eikä kukaan ihmettele ravintolaan juhlimaan kokoontuvaa työporukkaa. Pääsiäiseksi länsinaapurit ovat varanneet laskettelulomia oman maan kohteisiinsa, vaikka sekä Suomessa että Norjassa rinteet ovat pääosin kiinni.

– On ehdottoman tärkeää, että yhteiskunta jatkaa toimintaansa, Ruotsin johtava epidemiologi Anders Tegnell korosti vielä viime viikolla.

Hidastelu rajoitustoimien käyttöönotossa on kuitenkin kostautumassa. Ruotsissa on rekisteröity jo 62 koronakuolemaa, kun esimerkiksi Norjassa niitä on 14, vaikka todettuja tautitapauksia siellä on selvästi enemmän (3084–2526).

Esimerkiksi Aftonbladet-lehti kertoi maaliskuun alussa pidetyistä hautajaisista, jolloin Ruotsissa ei ollut vielä mitään rajoituksia. Nyt hautajaisseurueesta on diagnosoitu useampi koronatartunta, ja yksi 83-vuotias nainen on kuollut COVID-19-tautiin.

– Kirkko oli silloin tavanomaista täydempi, koska menehtynyt oli nuori ihminen, seurakunnan edustaja sanoi lehdelle.

Kyseessä on koronaviruksen riivaama kaupunginosa Tukholmassa.

– Olemme olleet hyvin tiukkoja. Pääsiäisenä täällä voi olla jopa kolme tuhatta ihmistä jumalanpalveluksissa, emmekä mitenkään selviäisi siitä.

Kirkko on nyt sulkenut ovensa ja määrännyt koko paikan desinfioitavaksi.

– Haluamme pelastaa ihmishenkiä.

Viranomaiset eivät voi vahvistaa yksittäisten tapahtumien ja koronatartuntojen mahdollisia yhteyksiä, mutta toki maassa suositellaan itsekaranteenia kaikille, joilla on vähänkin oireita. "
_____________________________________________
Nyt jo 66 kuolutta Ruotsissa! 26.3.-20

etc.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Varusmeihet -sotilaat, poliisit ja muut ovat tienpäällä ja rajoillamme 24/ 7 h- neljässä vuorossa ja omin eväin!

Valtiovalta ja siis maan hallituksen "tyttöporukka" pakko-altistuttaa nämä kansalaiset koronaviruksille ja muille taideille tienpäällä ja metsisissä lehmipoluilla ja rekiteillä - jäätiet ovat sulaneet!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu