Viatontako?

Anonyymi

En tiedä kuuluuko tämä tähän osioon, mutta laitan nyt kuitenkin.

Teen työtä, johon kuuluu paljon asiakastapaamisia ja kontaktien luomista yms. Oon ihan hyvännäköinen ja sosiaalinen nainen, joten seuraa löytyy aina tilanteesta riippumatta.
Jokin aika sitten eräs (mies)asiakas soitti ja virallisen osuuden jälkeen alkoi kyselemään henkilökohtaisia kuulumisia ja loppuun kysyi vielä, että voitaisiinko tavata lounaalla? Mä sanoin, että tietty (lounastapaamiset on mun työtä). No se jatkoi, että _kahdestaan_? (mä kun yleensä otan kollegan mukaan asiakastapaamisiin ja nyt asiakas teki selväksi, että halusi nimenomaan nähdä vain mut). Olin hieman hämilläni, mut olin et okei.. Siitä innostuneena se sit alkoi alleviivaamaan et voidaan tehdä mitä vaan ja mennä mihin vaan _mä_ haluan ja kaikki käy, kunhan vaan pidetään yhdessä hauskaa ja niin edelleen...kohottelin vähän kulmiani, mut annoin olla.
No mä jouduin sit lopulta perumaan sen tapaamisen muista syistä ja sain siltä sähköpostia, jossa se käytti musta sellasta hassua nimitystä, tyyliin "höpöliini". Olin et mitä vit***, meillä pitäis olla tosi virallinen asiakassuhde. :D Se viesti ei ollut ihan asiallinen.
Tää asiakas on mua 10-15 vanhempi ja naimisissa. Haluaako se jotain muuta vai sekoileeko se vaan jotain omiaan? Onks sillä joku kriisi? :D

4

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kriisi, sillä on vanhenemisen kriisi. Hienoa, että huomasit, monet eivät huomaa ja ajautuvat sen vuoksi sitten jalkavaimon rooliin, joita siis saattaa tuollaisessa vaiheessa olla useita. Pelko omasta vanhenemisesta on niin suuri, että koetetaan jokaista kohdalle sattuvaa, jotta saa tunteen, että se oma viehätysvoima iskeä naisia on vielä tallella. Usein tällaiset viimeiset rykäisyt kestää 2-3 vuotta ja sitten tasaantuu. Monet särkevät ne elämänsä pisimmät ihmissuhteet ja lähimmäiskontaktit tuon krrisin vuoksi lopullisesti, eivätkä tajua, että ei sitä mennyttä saa enää kriisin jälkeen takaisin. Tätä he sitten tosiasiallisesti yksin mietiskelevät kiikkutuolissa yksin istuessaan, kun kukaan ei oikein välitä ja käy vieraisilla, eikä polvella istu yhtään lastenlasta.

    • Anonyymi

      Ei toi mitään tavatonta ole, olen myös pavelu ammatissa ja asiakkaiden kanssa tekemisissä. Olen perheelinen nainen ja mieheni mukaan aika viehättävä kun vähän laittaudun. Muutama kerta käynyt kun asiakas on tehnyt vähän lähempää tuttavuutta mun tilanteesta ja kun kerroin pyysi että käydäänkö kahvilla. Sanoin et olen perheelinen johon mies et ei häntä haitaa mennään rauhaisaan paikkaan ettei tle yllätyksiä.. Toresin etten halua lähteä enkä pettää enkä sen koomin miestä nähnyt.

    • Anonyymi

      Arvatenkin vahempi varattu mies, joka takertuu kuin takiaispallo jokaiseen nuorempaan naiseen, johon vain jotenkin saa kontaktin. Älä näytä yhtään vihreää valoa, sillä muuten saat siitä kunnon riippakiven. Sano ystävällisesti, mutta tiukasti, ettei välillänne voi olla muuta kuin ammatillinen suhde. Kun kyseessä on asiakas, niin kansalainen tilanne. Opettele torppaamaan noi heti, sillä niitä riittää.

    • Anonyymi

      Kättäydyit arvoosi sopimattomalla tavalla. Käytoksesi ei ollut lainkaan ammattimaista.
      "No se jatkoi, että _kahdestaan_? (mä kun yleensä otan kollegan mukaan asiakastapaamisiin ja nyt asiakas teki selväksi, että halusi nimenomaan nähdä vain mut). " -olit täysin selvillä että mihen käytos ei ollut kosher (asiaan kuuluvaa).

      Epäilyttvä onko tarinasi edes totta.
      Kukaan joka on paljon asiakkaiden kanssa tekemisissä haistaa jo mädäntyneen hajun kaukaa!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      98
      7442
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      363
      6533
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      61
      3884
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3619
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      192
      2091
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      18
      1813
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      62
      1562
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1526
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1420
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1407
    Aihe