Silmistä korona tarttuu varmimmin

Tutkimusten mukaan tavallinen flunssa tarttuu silmien kautta paremmin kuin suun ja nenän kautta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Silmälääkräi oli se Wuhanilainen, jota olis pitänyt kuunnella paremmin.

Äänestä

Tiiviit silmäsuojukset onkin ammattilaisilla suojana

Äänestä

CIA-propagandaan ei kannata uskoa sen paremmin kuin ei Breitbartin huuhaajuttuihin.

Äänestä
  • Kumma painovirhe - pitäisi olla ruskeat silmät.

    Äänestä

Pelkkä nenä- ja suusuoja ei paljon auta.

Äänestä

Kaapissani on itselle paras lääke 9mm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tutkimusten mukaan tavallinen flunssa tarttuu silmien kautta paremmin kuin suun ja nenän kautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu