kun ei vaan välitä. Ei suojaimia, ei mitään käsitystä, ei välittämistä, ei osaamista. VIKA ON JOHDOSSA. Työntekijät hiillostetaan tulemaan, ilman suojaimia joka päivä ulkoilmasta sisälle - moneen kertaan.
Joka kerran kun menee pieleen, katsokaa johtoa.
Työntekijät saattavat olla myös tyhmiä, julkeita, kuten sairaaloissa yleensä on,
MUTTA JOHTO TEKEE TÄLLAISET SUOJAUTUMISLINJAUKSET JA TOIMITTAA TARVITTAVAT SUOJAVÄLINEET!
Miksi Suomen aikuiset käyttäytyvät näin?
Joka kerran kun menee pieleen, katsokaa johtoa.
Työntekijät saattavat olla myös tyhmiä, julkeita, kuten sairaaloissa yleensä on,
MUTTA JOHTO TEKEE TÄLLAISET SUOJAUTUMISLINJAUKSET JA TOIMITTAA TARVITTAVAT SUOJAVÄLINEET!
Miksi Suomen aikuiset käyttäytyvät näin?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hoiva-alalla on kasapäin kielitaidottomia ja kouluttamattomia pakolaisia joilla ei ole ammattitaitoa eikä moraalia. Kusi haisee käytävillä niin, että silmistä valuu vesi. Hoivakodit ovat ihmiskaatopaikkoja. Minä tiedän tämän asian.
Mutta sen firman johdossa on 60 v suomalainen nainen
joka näyttää ja kuulostaa maailmanlopun jyrältä.
Eikä ole näin.
Hoivakotien ja kotihoidon työntekijöitä koskevat laissa määritellyt koulutusvaatimukset. Ei näissä voi olla työssä kuka tahansa. Pakolaisiakin on hyvin harvoin ja heitäkin koskevat koulutusvaatimukset.
Sinulla ei ole oikeaa käsitystä tästä asiasta.
Helsingissä sijaitseva (esim,, )Kinaporin palvelutalo on oikein hyvä esimerkki täydellisestä pommista. Joka kymmenes hoitaja puhuu suomen kieltä. Somaleita ja venäläisiä. Koko laitos on pelkkä katastrofi. Hoidettavat makaavat ulosteet vaipassa parhaimmillaan päivän. Joku voi olla kaatunut lattialle ja on viettänyt siinä yönsä. Roskiksia ei tyhjennetä ja miljoonat banaanikärpäset lentelevät ympäri huonetta. Älä kiistele minun kanssani tästä asiasta koska minä tiedän asian oikean luonteen.
Jos johdossa olisi miehiä niin tilanne olisi hallinnassa.
Hoiva-alalla on paljon ex-politiikkoja johdossa. On takuuvarmaa, että ne hoivakodit saavat runsaasti valtion tukea, vaikka asiakkaat olisi tapettu pois.
Ikäloput dementoituneet vuodepotilaat ovat niin suuritöisiä tällaisena tauti aikana, että heidän oikeaoppinen hoitamisensa kaataisi koko järjestelmän.
Tässä malliesimerkki miten yksityinen toimii. Olen ihmetellyt näitten "hoitoloitten" kykyä järjestää tehohoitoa, lienee nolla. Ei tarvi ihmetellä jos pian tällä menolla valtaosa koronavainajista tulee tältä sektorilta.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/savon-sanomat-koronakuolemien-vanhainkoti-on-attendo-kalliosydamen-hoivakoti-vasta-talla-viikolla-on-alettu-kovempiin-toimiin/7780708
Possu Pekonilla posket pullottaa mutta mitään ei saa aikaan.
Kansallissosialistisdemokraattinen liike on antanut ohjeet hoivataloille korona-kriisin aikaisesta hoidosta. Hoito-ohjeiden laadinnassa on konsultoitu alan parhaita asiantuntijoita ja päämääränä on saavuttaa paras kanssallissosialistisdemokraattinen elinvoima myös vanhusten keskuudessa. Hoitolaitoksen on määrätty noudattamaan ohjeita rangaistuksen uhalla.
Heil Marin!
Paperilla kaikki voi näyttää hyvältä mutta käytäntö osoittaa, että kaikessa mennään aina rahan säästö edellä. Hyvä esimerkki on suojainten puuttuminen, kun on ajateltu etteihän niitä nyt koskaan tarvita muutamaa kappaletta enemmän.
Monet hoivakodin ovat bisneksen tekoa varten. Kustannussyistä tarvikkeita ei osteta varastoon. Nyt sitten huudetaan valtiota apuun. On hyvä, että valtion varmuusvarastot käytetään ensisijaisesti julkiselle sektorille, erikoissairaanhoito eli teho-osastot etusijalle.
Suomen vanhuksista on todella iso osa yksityisissä palvelutaloissa ja noilla sinun ohjeilla saisivat kuolla sinne!! Eivät ole itse sitä monikaan päättäneet vaan kaupungin tai kunnan hallitukset missä vasemmisto on ollut myös päättämässä asioista.
Esimerkiksi Helsingissä kuoli 9 vanhusta. Onko nuo kaupungin omat työntekijät rahan ahneiden paskijaisten palveluksessa?
"Helsingin kaupungin tiedotteen mukaan tartuntoja on tähän asti ollut kolmessa kaupungin omassa ja kolmessa ostopalveluyksikössä."
https://yle.fi/uutiset/3-11296905
" Helsingillä on noin 4 410 ympärivuorokautista hoivapalvelujen paikkaa. Näistä hieman yli puolet on kaupungin omissa yksiköissä ja puolet ostopalveluyksiköissä."
Johto on tässä tapauksessa nykyinen hallitus. Miksi eivät varautuneet tähän asiaan riittävän ajoissa?
Pelkkää puhetta: olemme seuranneet ja olemme seuranneet...... Kyllä tarvittaisiin se nyrkki jotta olisi turvallisempi tunne, että joku tekee jotain.
Kaikki yli 70 vuotiaat määrättiin karanteeniin kun muka haluttiin estää tartuntoja. Vierailut hoivakodeissa kiellettiin ja nyt hoitohenkilöt ovat levittäneet koronavirusta vanhuksiin, eikö hoitohenlistöä testattu ollenkaan?
Pekonen ei yhtään pahoitellut vanhusten kuolemia, todisti ettei ihmisarvo ole jakamaton.