Kyllä on valtion pussille tulijoita

Jokainen yrittäjä joka nimensä osaa kiorjoittaa hakee koronarahaa kun sitä nyt SAA !
Ovatko kaikki keppuloita?
152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valtion nimen allahan ne kaikki yrittäjätkin toimii ja on kirjoilla ja tänne maksaa veronsa niin yhteisöt että yksilöt. Miksi ei siis olisi oikeutta poikkeusajan sosialiturvaankin?

Se että valtion on mitoittanut rahavarastonsa liian pieniksi kriisiajoille ,on kokonaan valtiotason ongelma,ei yrittäjien.Hyvinä aikoinahan yritykset maksaa veroja ja saavat paljon korkoa ja voittoa mikä niille kuuluukin koska ovat vastuunkantavia yrittäjiä,ja työläiset saa vaan palkan koska eivät yritä niin paljoa kuin yrittäjän kuuluu tehdä. Ei kait siinä mitään väärää ole?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jokainen yrittäjä joka nimensä osaa kiorjoittaa hakee koronarahaa kun sitä nyt SAA !
Ovatko kaikki keppuloita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu