En tiedä mikä olisi tyylini. Haluaisin lokeroida sen johonkin. Vaatekkaappiin kun katson niin käytössä olevia vaatteita on hupparit, collegehousut, korkeavyötäröiset farkut ja sit kai niinku collegepaidat (sweatshirt). Alaosissa yleisesti mulla on väreinä musta, harmaa ja sininen. Yläosien väreistä en sano mitään, koska se värimaailma on niin sekava. Tykkään useista tyyleistä esim. grunge, skater ja sit sellanen vsco tai sellanen esteettinen. Grunge on tosi ihana, mutta ei ehkä kuitenkaan ihan sitä mitä haen. Ehkä sellainen rento esteettinen olisi omani, mutta en sitten tiedä. Onko jotain niksejä joilla löytää ihan sitä omintaan?
En löydä tyyliäni
3
132
Vastaukset
Se mikä tuntuu parhaimalta ja minkä tyylisiä katselet eniten kaupoissa. Ei tyyliä tarvitse sitäpaitsi kovin tiukasti lokeroida. Itse tykkään sporttisista ja rennoista vaatteista, mutta myös vähän boheemeista/hippihenkisistä, mutta myös vähän rockhenkisistäkin. Pidän paljon iloisista väreistä esim. kirkkaanpunainen, pinkki, punavioletti oranssi, raikkaat vihreän sävyt ja neutraaleista esim. maastonvihreä, vaaleanharmaa, vaalea beige/vaalea hiekka ja pehmeät ruskean sävyt, mutta käytän myös jonkun verran mustaa ja kuvioista kuten kukka-ja tähtikuviot, pilkut, pallokuviot, sydämet, ruudut, paisleykuviot, itämaistyyliset kuviot, graafiset kuviot kuten neliöt ja viivat. En tiedä miksi tyyliäni voisi nimittää, koska pidän monesta eri tyylistä.
- Anonyymi
Kun löydät värit jotka sopivat, olet päässyt paljon eteenpäin. Tykkään itse sammaleenvihreästä, myös murrettu sininen valkoisen kanssa sopii.
- Anonyymi
Ei omaa tyyliä haeta, tai etsitä. Oma tyylisi on se, missä tunnet olosi mukavaksi, omaksi itseksesi. Aina voi yrittää kopioida jotain muita, kuten tämä Erika Wikman jonka juttuihin aina liittyy "näyttää ihan siltä tai tältä tällä kertaa". Ei se ole mitään omaa tyyliä, päinvastoin. Tyylitöntä, pelkkää muiden kopiointia.
Itse asiassa ymmärsin tänään itse että kasvomaskeissakin voi ilmentää omaa tyyliänsä. vaihtoehtoja löytyy jo niin monenlaista, ja moneen tyyliin. Kenenkään "tyyliin" oikeasti kuuluu joku sininen tai valkoinen paperimaski naamalla?
Maskiset.fi, heillä todella tyylikkäitä maskeja, kankaisina ja myös värilliä kertakäyttömaskeja. Huippuna tietysti heidän silkkimaskinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1625142- 1954073
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403715Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat593046Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533000- 1461997
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441747Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.361499Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631434Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319