Olen tässä lueskellut juttuja lävistyksistä ja niiden mahdollisesta seksikkyydestä yms.
Itse suunnitelen napalävistyksen ottoa, mutta.....
aika usea sanoo, että napakoru on kaunis ja seksikäs nätin treenatun vatsan kanssa.....entäpä jos vatsa ei olekaan litteä, vaan pyöreä, entäpä jos iho ei olekaan sileä, vaan vaikka raskausarpiä täynää....pitääkö jotkut sellaista irvokkaana????
Itse suunnitelen napalävistyksen ottoa, mutta.....
aika usea sanoo, että napakoru on kaunis ja seksikäs nätin treenatun vatsan kanssa.....entäpä jos vatsa ei olekaan litteä, vaan pyöreä, entäpä jos iho ei olekaan sileä, vaan vaikka raskausarpiä täynää....pitääkö jotkut sellaista irvokkaana????
Vastaukset 10
Vanhimmat
... sellasessa masussa lävistys ei ole hieno.. mutta ota ihmeessä jos pidät sen sitten piilossa! :)
...joo..kunhan nyt kyselelin....mie rakastan omaa masuani, jok on kantanut ja kasvattanut monta lasta, joten.....enkä muuten pidä piilossa =)
Voit laittaa silmät kiinni, jos pelottaa, jos vastaan kuljet...=)
Kyllä se on niin, että napakoru on sellainen oma juttu, jota ei muut kuin teinitytöt vilauttele yleisesti. Se on kiva salaisuus, joka paljastuu sitten vain harvoille ja tuo lisää sähinää tilanteisiin. Tietenkin rantakausi on tuloillaan ja silloin korutkin piitsille ottaan arskaa! Eikun napaa lävistämään!
...tosiaan...eipä se napakoru kyllä yleisesti niin vilku näkyvillä, ainakaan kylmässä säässä.
Rannalla sitä ei kyllä tule muutenkaan häpeillen peittämän, niin vatsaa kuin ei sitten napakoruakaan, joten....eikun napalävistykseen....
sellasen napakorun, eilen jo kattelin semmoista kauniin sinistä kukkakorua. no ensinnä se lävistys vois olla paikallaan. tiedättekö kuinka paljon se mahtais maksaa? markoissa 200-300?
muita lävistyksiä en oikeen tajua, esim. kieliläväri, piikki/rengas alahuulessa, nännissä, tulehtunut kulmaläväri... mulla ei oo edes korvanreikiä, joskus varhaisteininä 10 vuotta sitten oli mutta en jaksanut hoitaa.
ja oon ihan samaa mieltä sun kanssa miisa, se ei ketään pitäis haitata jos sulla on napakoru ja maha ei satu olemaan tiukka. mieti: maailman 6 miljardia ihmistä (vai kuinka paljon niitä on) laihduttaisi 50 kiloiseksi ja kaikilla ois napakoru. kuinka jännä ja hieno asia se koru sitten ois? että otahan vaan ja anna muiden kadehtia! :)
Minä tosiaan otin jo se napakorun! =)
Se maksaa (siellä missä itse sen laitoin) muistaakseni peruskorulla 53-54euroa, mutta itse otin siihen erilaisen korun ja se maksoi enemmän sitten.
Hieno kokemus oli ja on se vaan kaunis! =)
Suosittelen!
Minulla on navassa kirurginteräksinen bananabell jossa alemmassa pallossa pinkki kivi, laittaminen maksoi 45 euroa ja yhtään ei sattunut.
Rohkeasti vain ottamaan.
Moi
lävistyksiä ammatikseni tekevänä voin sanoa, ettei edes 10 % asiakkaistani ole ns. timmivatsaisia, vaan kauniin pyöreitä ja kaikki erilaisia.Napoja ja vatsoja on monenlaisia ja erilaisuus on rikkautta.
Olisipa kauheaa jos kaikki olisivat samannäköisiä!
Sitäpaitsi eihän ihminen edes pärjäisi näin kylmässä ilmastossa talvisaikaan jos ei olisi jonkin verran rasvaa kehossa.
Pyöreämmät: olkaa iloisia ja onnellisia omasta itsestänne ja kantakaa kehoanne ylpeinä!
T. Yazka
Sitähän minäkin. =)
Jotenkin sitä tällaisena, "ei niin täydellis-vatsaisena" kuvittelee, että prosentit menee aivan toisinpäin. 90% timmiä! =)
Talvet on tullut kestettyä hyvin....
Kiitos muutenkin viimeisestä, sinähän sen napakorun minulle laitoit!
(eihän kukaan rohkene täällä toisen nimellä kai kirjoitella??)
Riemukkaan ihanaa kevään jatkoa Sinulle työssäsi ja muutenkin elämässäsi!
On aina niin "elähdyttävää" kohdata "eläviä ja näkeviä" ihmisiä, vaikka vain ohikiitävän hetken elämässään! =)
Niin
se on aika riipivää, kuinka suurin osa ihmisistä kuvittelee, että tullakseen hyväksytyiksi, heidän pitäisi täyttää jotkut naisten muotilehden luomat vartalo- tai vaatekriteerit.
Tosiasiahan on se, ettei meistä kukaan ole sellainen todellisuudessa ja vaikka lyhyen kiitävän hetken ajan onnistuisimmekin luomaan itsestämme sellaisen käsityksen itsellemme tai muille, lopulta joudumme huomaamaan, että vain itse voimme luoda itsellemme sen oikean ja todellisen hahmon ja hyvänolon, josta riittää turvallisuutta ja onnea pidemmäksi aikaa.
Lävistykset ovat tulleet jäädäkseen ja jokaisella se ihan oma koru näyttää hyvältä, huolimatta kilojen määrästä tai tukan väristä tai vaatetuksesta - jos vain itse uskaltaa olla sitä mitä on!
Mukavaa kevättä kaikille,
T. Yazka