jos uudenmaan ulkopuolella ei olisi mitään elämää. Olisi vaan villiä luontoa. Nyt Uusimaa joutuu antamaan vierihoitoa ensinnäkin tuolle saatanan hurriparatiisille, eli ahvenanmaalle (en viitsi kirjoittaa edes isolla alkukirjaimella) ja muulle suomelle eikä vähiten niille poronmunanpurijoille. Tällainen järjestelämä kuormittaa aivan liiaksi työtä tekevien ihmisten elämää. Niitä pitkospuiden päässä eläviä haetaan lääkäriin helikoptereilla ja Uusimaalaiset maksavat. Pitäisi olla sellaiset ehdottomat periaatteet, että jotka eivät itse selviä elämästä niin kuolkoot pois kuljeksimasta.
Uusmaalaiset tulisivat paremmin toimeen
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olipahan ainakin ryssillä tilaa temmeltää vapaasti kun kukaan ei valvoisi rajoja.
No ketäs se haittaisi jos ne siellä pohjosen korvissa temmeltäisi,paikalliset tenunenät ei edes huomaisi.
Kun Helsingissä 1918 sytytettiin työväentalon torniin punainen lyhty aseellisen vallankumouksen alkamisen merkiksi, niin ei ei mennyt kuin muutama kuukausi, kun landelaiset töpeksivät Helsingistä lähteneen vallankumouksen Hämeessä.
SDP:n silloinen johto joutui siirtymään bolsevikkien luo turvaan. Bolsevikeilla oli pitkä pinna, sillä he kestivät suomalaisia demareita aina 1930- luvulle asti.
Voi vain arvella, olisivatko kestäneet, jos mm. toverit Marin, Kiuru, Varhila , Haatainen, Paatero ja Harakka olisivat seuranneet mukana?
Firmojen pääkonttorit kun siirretään Hesasta pois niin jo tippuu tulot kaupungissa.
Sen jälkeen voidaan antaa Hesan itte hoitaa asiansa....
Veikkaan että tulis farmaria ikävä aika äkkiä.....
Kuka siirtäsi firmansa pääkonttorin uudeltamaalta malle? hahahah buhahahaha joka varsinen bisnes farmari nero varmasti siirtäisi konttorinsa maalle hahaa buahah.