Kiuruveden Attendossa kuollut 11 koronapotilasta

Pitäjä jossa 29 koronatartunnan saanutta ja 11 kuollutta.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Viime yönä Kiuruveden Attendon laitoksessa kuollut 2 lisää...

Äänestä
  • Hallituksen päätöksellä on syntynyt Attendoja ja muita terveyden huollon yksityisiä rahantavoittelijoia.
    Hallitus suosii veroparatiisiyhtiöitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hallituksen päätöksellä on syntynyt Attendoja ja muita terveyden huollon yksityisiä rahantavoittelijoia.
    Hallitus suosii veroparatiisiyhtiöitä.

    Edellisen hallituksen peruja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hallituksen päätöksellä on syntynyt Attendoja ja muita terveyden huollon yksityisiä rahantavoittelijoia.
    Hallitus suosii veroparatiisiyhtiöitä.

    Kyllä ne yksityiset firmat on perustettu aivan näiden omilla päätöksillä.
    Yksityiset sairaalat, erilaiset lääkärikeskukset, palvelu- ja hoiva-asunnot ym.
    Yksityisiä hoivakoteja on perustettu noin 30 vuoden ajan.
    Pääosin nämä ovat hyväosaisten asuinpaikkoja, ei siellä köyhän ole vara asua.

    Äänestä

Keskustalaista hoivapalveluiden ulkoistusosaamista.

Harmi kun SIpilän laajempi terveydenhuollon yksityistäminen jäi tekemättä ja koronaan mennään vielä julkisen erikoissairaanhoidon varassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitäjä jossa 29 koronatartunnan saanutta ja 11 kuollutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu