Selvitys asioista, joista media vaikenee (suomenkielinen video):
https://www.youtube.com/watch?v=t18EGiWCV5s
https://www.youtube.com/watch?v=t18EGiWCV5s
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuka muka viitsii "totuuksia" joltain videolta katsoa !?
Ei totuuksia ainakaan virallisen median taholta löydy.
Eikö tämä mielipuolinen salaliittohulluus milloinkaan lopu. Uskomatonta tyhmyyttä.
2017-2018 flunssa-aikana 61.000 amerikkalaista kuoli influenssaan. 16.4.2020 mennessä Covid-19 virukseen on kuollut 33.490 henkeä. Näistä huomattava osa on kuollut muihin sairauksiin, koska CDC:n ohjeistuksen mukaan tällä hetkellä kaikki kuolemat laitetaan koronan piikkiin henkilöillä, joilla testi osoittaa positiivista. Näin esimerkiksi sydänkohtaus tai jopa liikenneturma lasketaan koronakuolemaksi.
Suuri koronahuijaus paljastuu päivittäin yhä lisääntyvässä määrin. "Kaikkia ihmisiä voi huijata jonkin aikaa, joitakin ihmisiä voi huijata kaiken aikaa, mutta kaikkia ihmisiä ei voi huijata kaiken aikaa" (Abraham Lincoln).
Ei se koronatestikään ole välttämättä ihan luotettava, semmoista uutisointia ollut. Kaikki on yhtä valetta, kun tuhansien juonien mestari pääsee vauhtiin. Itse uskon, että korona tappaa, mutta sen vaarallisuutta on liioiteltu.
Jaahas, Trumpin tarinat täälläkin.