Syyriassa hyvä kuolleisuus prosentti 13,16 %

No alkaa sotiminen vähetä, kun ilmoitetusta 38 sairastuneesta on kuollut jo 5 ja
kuolleisuus prosentti on 13,16 %. Iran sairastuneita 79494 kuolleita 4958 kuolleisuus prosentti 6,24 %. Irak sairastuneita 1482 kuolleita 81 kuolleisuus prosentti 5,47 % . Että silleen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Syyrian sisällissodassa kuollut tähän mennessä noin 400000 ihmistä ja yhtenä osapuolena on Venäjä. Sotimisen into ei siis ole paikallisten ihmisten haluista kiinni.

Äänestä

Syntinen maanosa!

Äänestä

No nuo lukemat on sitä " virallista todellisuutta ", se oikea todellisuus on paljon suuremmissa lukemissa.

Äänestä

Ihan sama juttu esimerkiksi Intian koronatilanteen suhteen. Sieltä tulleet luvut ovat täysin epäluotettavia. Yli miljardi ihmistä hirveän tiheästi asutettuna...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

No alkaa sotiminen vähetä, kun ilmoitetusta 38 sairastuneesta on kuollut jo 5 ja
kuolleisuus prosentti on 13,16 %. Iran sairastuneita 79494 kuolleita 4958 kuolleisuus prosentti 6,24 %. Irak sairastuneita 1482 kuolleita 81 kuolleisuus prosentti 5,47 % . Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu