Mun kokemus

Parhaiten miehen saa kiinnostumaan näyttelemällä sopivan etäistä. Tietysti pitää kuunnella kiinnostuneena hänen juttujaan mutta ei kannata tyrkyttää itseään missään vaiheessa. Näyttää vain että hauskaa on ilman miestäkin. Sillä tavalla niitä yleensä roikkuu perässä useampikin.
71648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aivan niin, jos pallo on miehellä. Huoratyrkytys on sitä itseään ja vähintäänkin varmasti mies häipyy horisonttiin, viimeistään aamulla.

Äänestä

Älä heittäydy liian saavuttamattomaksi. Sinut voidaan leimata lesboksi. Vai oletko lesbo?

Äänestä

Saman olen pannut merkille. Ongelmia tulee siinä vaiheessa kun molemmat osapuolet alkaa näytellä viileää - vaikka kumpikin on kiinnostuneita. Olen sivusta joskus huvittuneena tällaistakin katsellut... Eipä siitä juuri mitään sitten kehkeytynyt. Ihmiset on hassuja.

Äänestä
  • outoa on se myös, että miehen on sosiaalisesti hyväksyttävämpää näyttää kiinnostus, vaikka naista ei kiinnostaisi. Mutta naiset leimataan aika tyrkyttäjiksi, jos miehellä ei kiinnosta. Samassa asiassa miehet on ihailtavan aktiivisia ja naiset tyrkyttää..

    Äänestä

...moneen junaan. Minun mielenkiintoani ei todellakaan herätetä näyttelemällä etäistä vaan tekemällä kiinnostus selväksi.

Äänestä

ei noin waa ei saa olla liian hullu ja sit voi hakee sen numeron jostain ja textata sille sit se oottaa vähä aikaa ja kattoo miten sä käyttäydyt sit se haluu olla sun kaa...

Äänestä

uskon tuohon, ettei saa näyttää liialti innostustaan. Muuten mies pitää helppona nakkina, eikä löydä toivomaansa haastetta (metsästysmielessä). Useinhan mies haluaa valloittaa naisen. Mielestäni kannattaa osoittaa pitävänsä toisesta, mutta ikään kuin ei olisi haku päällä. Näyttää, että pärjää itsekseenkin ja on tyytyväinen elämäänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsädäm kirjoitti:

Parhaiten miehen saa kiinnostumaan näyttelemällä sopivan etäistä. Tietysti pitää kuunnella kiinnostuneena hänen juttujaan mutta ei kannata tyrkyttää itseään missään vaiheessa. Näyttää vain että hauskaa on ilman miestäkin. Sillä tavalla niitä yleensä roikkuu perässä useampikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu