persoonallisuus

Tällä palstalla on puhuttu paljon siitä, että miten pitää pukeutua. Muistakaa ettei ole olemassa mitään sääntökirjaa siitä mikä on oikein ja mikä ei. Persoonalisuus on tärkeätä oli sitten kyseessä mikä tyylilaji tahansa. Aurinkoista kevättä kaikille ja muistakaa säilyttää persoonallisuus älkääkä ottako paineita siitä mitä muut sanovat, jokaisella on oikeus näyttää itseltään.
81119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

okei! :D

Äänestä

"Tällä palstalla on puhuttu paljon siitä, että miten pitää pukeutua."

Suositelen talvella lämpimämmin, vaikkapa pipo päässä ja kesällä sitten shortsia lämpösellä kelillä.

Äänestä

Aivan oikein!!! Näin sen pitää olla! =)

Äänestä

Hi.

On oltava nahkarotsi, mieluiten prätkärotsi!

Se on rock ja paras takki.

Äänestä
  • "Jausaa jausaa" kuten Ritchie kultaisina vuosina Onnen päivisissä totesi...

    Äänestä

tosiaan, samaa mieltä olen. olipa kukin mitä tyylilajia tahansa, kannattaa muistaa että sinä olet SINÄ etkä naapurisi tai kaverisi. pukeudu miten lystäät, ei se sinusta sen huonompaa "rokkaria" tee. jos joku väittää toista, se on hänen asiansa, siihen on jokaisella oikeus, eikä sellaisista puheista kannata välittää, että "et ole aito rokkapili tms. jos et pidä päälläsi sitä ja tätä".

pukeutukoon miten kukin haluaa. niin minäkin teen. eikä kukaan ole tullut tähän mennessä keikoillakaan aukomaan päätään, "että mitä sä täällä teet", jos olen tötteröni leikkauttanut "maan tasalle" eli puolen sentin sängelle. Tietysti tuollaisia pas-aa puhuvia älykääpiöitähän voi tulla vastaan, mutta ei sellaisista pidä välittää.

Äänestä

En kyl rokettii kuuntele, enemmän menee psychobillyn puolelle, mutta siis asiaa puhut. Minusta itsestäni ei edes huomaa ulospäin mitä musaa kuuntelen.

Äänestä

Niinpä!! :) Kukin taklaa tyylillään.. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rocker nainen kirjoitti:

Tällä palstalla on puhuttu paljon siitä, että miten pitää pukeutua. Muistakaa ettei ole olemassa mitään sääntökirjaa siitä mikä on oikein ja mikä ei. Persoonalisuus on tärkeätä oli sitten kyseessä mikä tyylilaji tahansa. Aurinkoista kevättä kaikille ja muistakaa säilyttää persoonallisuus älkääkä ottako paineita siitä mitä muut sanovat, jokaisella on oikeus näyttää itseltään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu