166 uutta koronatartuntaa Suomessa verrattuna eiliseen

Tieto löytyy tästä linkistä. https://yle.fi/uutiset/3-11212596
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kouluja ei kannata avata 11 päivän takia. Parempi odottaa elokuun alkuun jolloin nähdään paremmin miten koronaepidemia etenee.

1Äänestä
  • Miksi on parempi avata kylmiltään kaikille elokuussa (koronaepidemian keskellä), kuin harjoitella nyt toukokuussa osalla koululaisista (koronaepidemian keskellä)?

    Äänestä

  • Kilgore.Trout kirjoitti:

    Miksi on parempi avata kylmiltään kaikille elokuussa (koronaepidemian keskellä), kuin harjoitella nyt toukokuussa osalla koululaisista (koronaepidemian keskellä)?

    Siksi että voimme pitää sinut jännityksessä.

    Äänestä

Suomi salaa todellisia lukuja.

https://mvlehti.net/2020/04/25/suomen-viralliset-koronaluvut-laahaavat-jopa-kuukauden-jaljessa/

Varsinaisia tuloksia päästään sitäpaitsi tarkastelemaan vasta loppukesästä sillä Korona taudin brutaali ensi näytös alkaa vasta toukokuussa. Karkeistettuna Suomenkin Korona luvut ovat Ruotsin tasolla loka-marraskuussa. Lisäksi Suomen elinkeino- ja talous ovat kärsineet loppuvuoteen mennessä mittavat vauriot joille Ruotsissa asti naureskellaan.

Äänestä
  • Mv-lehti on paskasivusto joka väitti, että ruokasooda parantaa syövän, kunnes sitten traagisen ironisesti sivuston perustaja kuoli itse syöpään. Muu tieto on yhtä luotettavaa.

    2Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mv-lehti on paskasivusto joka väitti, että ruokasooda parantaa syövän, kunnes sitten traagisen ironisesti sivuston perustaja kuoli itse syöpään. Muu tieto on yhtä luotettavaa.

    MV lehti on taattu tapa hankkia totaalisen vääristynnyt maailmankuva.

    Ruotsissa on yli kymmenen kertaa enemmän kuolleita kuin Suomessa ja vielä äskettäin päivittäin kuoli enemmän kuin Suomessa koko epidemian aikana. Nyt jo Ruotsin päättäjätkin ovat myöntäneet epäonnistumisensa erityisesti vanhusten suojelemisessa.

    Äänestä

Tuossa+ei+ollut+tehtyjen+testien+määrää,+mutta+jos+se+on+samaa+luokkaa+kuin+viime+päivinä,+niin+positiivisten+testitulosten+osuus+on+n.+5%.+Kun+testi+otetaan+pääosin+vain+oireisilta+tai+altistuneilta+eikä+heistäkään+tuota+suurempi+osuus+paljastu+koronaa+sairastavaksi,+niin+tauti+on+edelleen+hyvin+harvinainen+Suomessa.

Äänestä
  • Siksi menenkin tänään nuolemaan ovenkahvoja pakalliseen supermarkettiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siksi menenkin tänään nuolemaan ovenkahvoja pakalliseen supermarkettiin.

    Pidä hauskaa!

    Täällä sivistyksen parissa on vaikea löytää supermarkettia, jossa joutuisi itse avaamaan ovet, joten täällä tuota hupia ei voi oikein harrastaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pidä hauskaa!

    Täällä sivistyksen parissa on vaikea löytää supermarkettia, jossa joutuisi itse avaamaan ovet, joten täällä tuota hupia ei voi oikein harrastaa.

    Kylmäkaapeissako ei ole ovia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tieto löytyy tästä linkistä. https://yle.fi/uutiset/3-11212596

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu