yksin tein? Onhan se ennenkin tapahtunut- kuka oksentaisi ensimmäisenä silloin? Keneen osuisi pahiten?
PS. eiväthän ne vuosituhansien takaa periydy mitkään "alkuperäiset" velatkaan.
PS. eiväthän ne vuosituhansien takaa periydy mitkään "alkuperäiset" velatkaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kansainväliset pankkiirit menettäisivät kuristusotteensa kansallisvaltioista ja niiden kansallisomaisuuksista, eli älä unta näe. Kaikki mihin aurinko koskee, tulee lopulta kuulumaan tälle pienelle eliitille, eliitille joka tulee orjuuttamaan ja alistamaan kaikki kansat ja kansakunnat oman mielivaltansa alle.
Siksi "globalisaatio." Tosin matkaa tuli pieni mutka nyt, olisko Q asialla vai miten tämä homma pelataan, se on epävarmaa.
Bilderbergiläiset ei siihen suostu. Nykymenolla on helppo pitää proletaarit kyykyssä. Ajatellaanpa vaikka mitä mieltä Bill Gates ja Nalle Wahlroos olisivat koko ajatuksesta. Se jolla rahat, sillä valta.
Valtioilla kannattaa olla velkaa. Esim. USA heti perustamisensa yhteydessä otti ison velan (en muista miltä valtiolta), koska silloin velkojavaltiolla on intressi puolustaa velkaisen valtion itsenäisyyttä.