Huomaatko, kuinka oikeistolainen TAJUNNAN-muokkaus...

Anonyymi

... toimii koroMan (mtv3 yms) kanavilla. Kun riittävästi toistetaan, niin te sopulit sätkitte kuin narunuket tajunnanmuokkaajien tahdissa. Kun ne yllyttävät (kuten viimevuosina) vappuryyppäjäisiin, niin teitä sopuleita tungeksi ettei sekaan mahtuisi. Kun ne kehottivat teitä pysymään poissa, te pysyittekin poissa. Kuinka helppoa !!

Kun ne yllyttävät teitä lähtemään joulunviettoon ulkomaille, niin tehän lähdette. Kun ne yllyttävät teitä lähtemään hiihtolomalle lappiin, niin tehän lähdette. "Maanteillä on nyt ruuhkaa" yllytystensä jälkeen ne mittaavat. Mutta kun ne käskevät teitä jäämään kotiin, niin te jäitte. Lapissa oli tyhjää. Kuka viitsisi lähteä, kun ei ole Muitakaan !!! Niin se sopuli-ilmiö toimii. Ja ne käyttävät sitä, totisesti, hyväkseen.

Kun ne yllyttävät teitä panemaan rahanne pörssiin, niin tehän panette. Ne pelottelevat, että menetätte ne muuten. Te tottelette.
Mutta kun ne puhalsivat rahanne ja luu jäi käteenne, miten toimitte?
"Odotamme uusia ohjeita ..."

Perseaukisina ja velkaisina !

J oo ó sillä lailla, sanoisi Tarvajärvikin, jos eläisi !

T. haans.sea

12

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun ne sanovat, että "huutava pula" niin ne vetoavat kateuteenne! Vaikka valehtelevat, te uskotte !
      Ei niillä mitään pulaa ole, kaikkea tarvittavaa on riittävästi tarjolla. "Pulaa" tulee vain, jos ei halua maksaa. Se siis on tekaistu "pula" eli valhetta.
      Ne vetelevät naruja, sopulit sätkivät kuin sätkynuket tässä pelissä

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14908768/30-000-rikkainta-kayttaa-todellista-valtaa-suomess

      Ne siis kusettavat myös RAHASTAVAT, härskisti ja täysillä. Sätkynuket hyppivät, niiden tahdissa.

      • Anonyymi

        Kun ne sanovat kahta viikkoa ennen Juhannusta, että juhannuksena on lämmin niin niiden tavoite on vain saada teidät varmasti silloin liikkeelle ja siis valmistautumaan lähtöön hyvissä ajoin. Ne Tietävät, että jos juhannuksena saataakin ja on kylmä, te ette enää muista niiden väitteitä. Näin sekin jallitus toimii


    • Anonyymi

      Katsokaapa tämä Michael Mooren ansiokas dokkari. Et ihmettele sen jälkeen, miksi kapitalistit haluaisivat poistaa sen jakelusta Netissäkin:
      https://globalnews.ca/news/6851961/michael-moore-planet-of-the-humans-earth-day/

      Dokkarin ehkä hätkähdyttävin kohta on aivan lopussa, kun aiemmin esitetään mainospätkä: "auta orankilasta". Kampanja jolla kusettajat keräävät vain rahaa itselleen, dokkari loppuu karuun esitykseen orankilasten todellisesta kohtalosta !!!
      En vielä itse katsonut kun otoksina mutta hurjalta näyttää, koko dokkari.

      En yhtään ihmettele, että kusettajat haluaisivat sen sensuroida.

      Michae Moore tunnetaan - sanoisinko eurooppalaisittain täkäläisenä vasemmistokritisoijana - joka saa yllättäen näyttävästi äänensä kuuluviin. Hänhän paljasti mm. senkin, että rikkaiden lapset eivät riskeeraa henkiriepuaan Usan "isänmaallisissa" siirtomaasodissa vaan tykinruoka kerätää kaduilta ja työttömistä.

      T. haans.sea

    • Anonyymi

      Juu ja mainontaan käytetyt rahat ovat yrityksille verovähennyskelpoisia. Ison yhtiön omistaja voi omistaa myös mainosfirman ja netota vielä vähän lisää. Kummasti päättäjiä ja omistavaa luokkaa lähellä olevat tahot omistavatkin tuubaa suoltavia mainosverstaita.

      • Anonyymi

        >>Kummasti päättäjiä ja omistavaa luokkaa lähellä olevat tahot omistavatkin
        >>tuubaa suoltavia mainosverstaita.

        Yksi tunnetuimmista tällaisista "verstaista" on Kokoomuksen Eero LEHDEN omistama "Taloustutkimus".


    • Anonyymi

      Aina voi miettiä, onko koronan aikana todettu yksityisautoilun lisääntyminen uutinen mutta näin se vaan on, "uutinen". Ja hyvin syvällinen, miksi juuri kannattaa yksityisautoa käyttää.

      Myös veneily on otettu kärkiaiheeksi. Kun keväällä jäi jostain syystä enmmän kuin koskaan ennen veneitä kuiville, siis talvitelakalle, uutisoivat pelurit, että venekauppa on "käynyt kuumana". Itse tulkitsin rannalle jääneet veneet niin, että nyt on totisesti porukalta rahat loppuneet. Ja juuri siksi lähettävät näitä sparraus-"uutisia", mtv3:lla mutta myös oikeisto-ylessä, yhtenään.
      Piilomainontaa puhtaimmillaan. Kannattaa tajuta.

      Ja usein: totuus on täysin toinen - päin vastainen - kun mitä "uutisessa" - mainoksessa - väitetään

    • Anonyymi

      No aloittaja osuit just asian ytimeen hyvä !

    • Anonyymi

      Jos olet seurannut oikeisto-kanaviemme uutisointeja SKOPJEN lennoista, on sinullekin varmaan tullut sama tunne: mitäs "turisteja" sieltä skopjesta meille lennätetään, kun koko ajan ja vain turkuun, samalla kun KORONA-virus rajoittaa tuloa Muista maista, Skopjesta saa tulla ja virusten kanssa.

      Missä on Oikeisto-mediaimme analyysi, mistä on kyse. EI, natsit VAIKENEVAT !
      Haans kertoo mistä natsimme vaikenevat:_ Kysymys on HALAPA-matuista fritsin tehtaille, turussa ja uudessakaupungissa. Toki porrvarin omillekin laitoksille tulevat.

      Siitä "puolueettomat ja riippumattomat" nk. prsnta-mediat - ne meidän omat - nyt vaikenevat !!! Halapa-matuista !!!! Sinua, sopuli, korvaamaan. Sinuahan vain kolulutetaan.....

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Katsokaapas tätä: Suomi on historiallisen LAMAn kourissa, jos puheet velanoton määristä pitävät paikkansa (20 mrd euroa vuositasolla !!!) mutta nyt sopuli ja moku tarvitsee tukun "aivovoimistelua", selkosuomeksi puhdasta propagandaa:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528849/suomi-nayttaa-nousevan-euroopan-mestariksi-koronataantuman-torjunnassa---miten-tassa-nain-hyvin-kavi

      Tuota propagandaa ne nyt suoltavat, kun eivät nyt julkaise "kuluttajan luottamus barometrejaan". Niiden vuoro tulee propagandan jälkeen.

      MUTTA: se onko "kaikki ohi", siitä voidaan puhua vasta vuoden kuluttua. Nyt on päällä vain RAJU propaganda. Toki rahaa on liikkeellä, mutta vain jo ennestään rikkailla. Miten teidän persaukisten velallisten käy, se on eri asia...
      T. haans

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tällä palstalla valitaan kiihkolla USAn presidenttiä samalla kun porrrvari on puhaltanut teidän rahat. Mutta tärkeintä on USAn presidentin valinta, koska tajunnanmuokkauskoneisto on päättänyt teidän puolesta niin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      149
      3690
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      96
      3602
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3143
    4. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      18
      2501
    5. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      181
      2162
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      25
      1367
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      95
      1211
    8. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      24
      1051
    9. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      69
      998
    10. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      967
    Aihe