Hei,
Vinkkejä kysyn, toiv. Asiallisia vastauksia.
Meillä aloitti uusi työntekijä, 30v mies. Ollaan samanikäsiä ja koska uusi työntekijä halusin tutustua, aloitin juttelemaan ja kysyin (olen itse kiinnostunut)
Kun oltiin kahdestaan vuorossa, mies kertoi että on eronnut syksyllä ja kävi ilmi että halusi viettää tauon jutellen minulle. Tämä oli ensimmäinen kerta kun päästiin kahdestaan juttelee.
Mitä mieltä? Kannattaisko edetä? Jos kannattaa niin miten.. Itse olen ollut jo firmassa, uskaltaako mies tehdä aloitteen uutena? Tai miten ottaa..
Miespuolinen työkaveri kiinnostunut?
Anonyymi
2
212
Vastaukset
ei omasta kuormasta kannata syödä, tulee hankaluuksia
Älkää missään nimessä menkö nolaamaan itseänne. Olette siellä töissä, ettekä miehiä iskemässä. Jättäkää miesparka rauhaan. Älkää olko heti haaskalla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html684440Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2494215Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat223424Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1633304Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis683066Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos772912Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1192593Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1762472- 482225
- 241820