Sinä nuori nainen...

Anonyymi

Kerronpas teille nuorille naisille muutaman elämän ohjeen.

Kun olette 15-30-vuotiaita nuoria naisia. Ehkä jo osa joskus kokenut ihastumisen ja rakastumisen tunteen. Ja ne jotka eivät vielä ole, osaavat jo kuvitella millaista se voisi mahdollisesti olla. Epäilemättä kyseessä on ihana tunne. Osa löytää sen sopivan miehen 18-vuotiaana, osa 30-vuotiaana ja osa useamman parisuhteen jälkeen.

Se että te nuoret naiset löytäisitte teille sopivan miehen, niin se ei välttämättä tarkoita että teillä pitää olla takapuoli kuntosalilla jumpattu. Sanon nyt teille oman 30-vuotiaan miehen näkökulman.

- Älkää ruvetko tupakoimaan.
- Älkää ottako tatuointeja.
- Älkää ottako kotia koiria.

Teitä ei välttämättä kiinnosta asia tupakoiko toinen kun olette nuoria, mutta kun teille tulee ikää lisää... Alkaa asia kiinnostaa, koska teitä nyt vaan kiinnostaa terveet hyvän tuoksuiset ihmiset. Ne fyysisesti hyvä kuntoiset ja terveen oloiset ja hyvän tuoksuiset naiset on niitä halutuimpia miesten keskuudessa mitä enempi ikää tulee.

Jos nuorena naisena haluat pilata elämäsi ja olla kokematta ihastumisen ja rakastumisen tunteita ja olla löytämättä sitä sopivaa miestä, elää yksin suurimman osan elämästä, niin vedä ne mustat tatuoinnit käsiisi ja musta pääkallo rintaasi pilaamaan kauniit rintasi. Sinä nuori nainen pilaa tupakkaa polttamalla sinun kukkainen tuoksusi vastaamaan vanhan miehen paskan hiki tuoksulle. Ota haiseva kusinen koira haisemaan kotiasi. Ei kuvottavampaa tuoksu yhdistelmää ole kuin tupakka, koira ja paska hiki. Laita metallia roikkumaan naamastasi, nenästä, korvista ja huulista...

Näin toimimalla saatat kokea olevasi jotain persoonallista ja erityistä ja rohkeaa, mutta todellisuudessa tuolla on kaikki sinkku naiset näitä tatuoituja tupakoitsija naisia jotka on niitä vähiten haluttuja miesten keskuudessa. Siinä ei ole mitään persoonallista. Näin toimimalla et kapinoi ketään vastaan, muuten kuin kusemalla omaan nilkkaan. Luulet olevasi jotain erityistä. Todellisuudessa pilaat mahdollisesti elämäsi, koska et löydä välttämättä sinua rakastavaa miestä, joudut tyytymään samanlaiseen paskalle ja tupakalle haisevaan ja itsensä tatuoinneilla ihonsa mustaksi värjänneeseen mieheen.

Olet persoonallinen kun olet se herkkä nainen, vaikka olisit hiljainen, kiltti ja et mitään erityistä, niin se on parasta mitä voit olla. Ja sellaisia naisia ei löydy, silloin olet jotain erityistä.

11

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kirjoitus
      T. Samanikäinen

    • Anonyymi

      Siinäpä oli tosiasioita hyvin kirjoitettu!

    • Anonyymi

      Mulla on tatuointeja, ja olen jännänainen 😂

    • Anonyymi

      Mä olen mieluusti sellainen kuin haluan, eikä mua oikeastaan kiinnosta muutaman kolmekymppisen ukkelin mielipide. Ja elämän läpi kestävä rakkaus on jo minulla eikä sitä pysty viemään mikään minulta vaikka huuleni roikkuisi täynnä renkaita ja otsassa ois vankila tatuointi tyyppinen urpo teksti. Joten kiitos vaan vinkeistä niiaan tai kumarra, ehkä jopa pyllistän ajatuksillesi.
      Terkuin nuori nainen.

      • Anonyymi

        Hyvin sanottu.

        T: Nainen 28vee


    • Anonyymi

      Kun nuori nainen ottaa tatuointeja, hänen viehättävyys ei lisäänny yhtään miesten keskuudessa. Tatuoinneilla voi ainoastaan poissulkea joidenkin miesten mahdollisuudet kiinnostua naisesta.

      Ja kun nainen ei ole ottanut tatuointeja, se ei ole sellainen asia jonka vuoksi joku mies jättäisi kiinnostumatta naisesta.

      Ottamalla tatuointeja, voi vain poissulkea mahdollisia miehiä jotka olisi muutoin voineet olla kiinnostuneita naisesta. Pilata mahdollisuuksia.

      • Anonyymi

        Jep, kätevästi pystyy rajaamaan tollaset neanderthalilaiset vonkaamasta.


      • Anonyymi

        Minua ainakin tyttönä/naisena iljettee tatuoinnit


        Se on todella kammottavan näköistä jos joku isohkokin nainen ja viäläpä kentiäs oma lapsi mukana niin on tatuoitu....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minua ainakin tyttönä/naisena iljettee tatuoinnit


        Se on todella kammottavan näköistä jos joku isohkokin nainen ja viäläpä kentiäs oma lapsi mukana niin on tatuoitu....

        Et oo nainen. Mutta mitä väliä sillä on mitä kukin kehollaan tekee? Jos se on itselle kynnyskysymys, sehän vaa helpottaa kun heti ensisilmäyksellä näkee ettei arvomaailmat kohtaa. Tuskinpa se tatuoitu/lävistetty/tupakoiva/koiranomistaja nainen on kiinnostunut ton kaltaisen ajatusmaailman omaavista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minua ainakin tyttönä/naisena iljettee tatuoinnit


        Se on todella kammottavan näköistä jos joku isohkokin nainen ja viäläpä kentiäs oma lapsi mukana niin on tatuoitu....

        Minua ainakin ihmisenä ällöttävä sellaiset kanssa eläjät, jotka jaksavat vinkua toisten ulkonäöstä vaikka asia ei niille mitenkään kuulu.
        On todella kammottavaa miten lapsellisesti ulkoanäköa arvostelevat itseään aikuisiksi kutsuvat suoltavat mielipiteitään sormenpäistään julkisesti palstoilla.


    • Anonyymi

      Kiitos näistä vinkeistä. Hyvinkin toimivia ohjeita.

      Lisäisin näin naisena, nuoremmille naisille.
      Älkää liikkuko ihmisten ilmoilla kun olette kauniita ja raikkaita. Pysykää niissä urheilu tms. piireissä. Jättäkää yökerhot ja katujen kaverit omiin oloihin. Vaikka, kuinka ystäväsi tarvitsisi tuen. Älä silti tee sitä.
      Jos haluat pysyä koskemattomana ja raikkaana, älä missään nimessä yritä löytää häntäheikkejä tai luule, että sinulla olisi todellisia yatäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      113
      12368
    2. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      210
      11592
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      149
      9378
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      75
      8766
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      70
      8694
    6. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      16
      7505
    7. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      11
      6842
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      24
      6246
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5885
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      60
      5350
    Aihe