Jumalan Galluppi
Tulisko antaa lääkärit antaa sähköchokki skitsofreeneille,,
joka tuhoa aivot ?? Kyllä vai ei ???
Tulisko antaa lääkärit antaa sähköchokki skitsofreeneille,,
joka tuhoa aivot ?? Kyllä vai ei ???
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kysytkö sinä suomi24:ltä mielipidettä miten lääkärien tulisi toimia?
Olet kuin Marinin hallitus: punapuolue päättää, ei asiantuntijat.
Rikot myös kaiken aikaa Jumalan 2. käskyä, väärinkäyttämällä Hänen Pyhää Nimeään, oman agendasi ajamiseen.
Tämä galluppi ei ole sinulle Jumalalta profetiana tullut kysely. Olet vääräprofeetta.
"Olet kuin Marinin hallitus: punapuolue päättää, ei asiantuntijat."
Kerro minulle yksikin valtio, jossa hallituksen sijaan asiantuntijat päättävät?
Lähihoitaja päättää suomalaisten terveydestä, voihan Pekonen.
Et vastannut kysymykseeni.
Bhutan. Ainakin terveydenhuollon osalta. Bhutanin pääministeri Lotay Tshering on kirurgi, joka leikkaa ja opettaa lääkäriksi opiskelevia pääministerin homman ohessa. Ja siinä sivussa harrastaa jousiammuntaa.:)
Ei suomalaisten terveydestä, vaan terveyspolitiikasta.
Ja "kauneusalan yrittäjä / lähihoitaja" tilaa humpuuki-Kiinasta sairaalakäyttöön kelpaamattomia kasvomaskeja. "Musta ne näytti kasvoilla ihan hyviltä, toi niinku suomalaiset poskipäät ja nenän ympärystän sillai aistikkaasti esiin, eikä liikaa peittäny suuta. Myös sairaalassa voi naamioitua elegantisti."
"Kerro minulle yksikin valtio, jossa hallituksen sijaan asiantuntijat päättävät?"
Singapore oli vielä 90-luvun alussa erikoinen. Kansa äänesti hallituspuoluetta, joka valitsi pääministerin. Pääministeri valitsi sekä hallituksen että parlamentin. Kaikilla ministereillä ja parlamentaarikoilla oli tohtorin tutkinto ja jonkin alan asiantuntijuus. Parlamentti istui vain muutaman viikon vuodessa ja edustajat hoitivat tehtävänsä rinnalla omaa työtään.
Systeemi on sittemmin muuttunut niin, että kansa valitsee osan parlamentaarikoista ja pääministeri nimittää osan. Singaporelaiset olivat silmät ymmyrkäisenä kun Suomesta tuli vieraaksi kansanedustaja, jonka cv:ssä luki kirvesmies. Heille piti selittää, että Suomessa ollaan kirjaimellisesti KANSANedustajia.
Ei ne pakolla anna, mutta saviksen tulisi harkita tuota hoitoa.
Se voi jopa parantaa tuosta taikauskosta.
Tiedän ihmisiä, jotka ovat saaneet apua masennukseen sähköhoidosta. Menevät itse hoitoon ihan vapaaehtoisesti, kun siltä alkaa tuntumaan. Aivotoiminta perustuu sähköisiin impulsseihin ja välittäjäaineisiin. Ja niiden häiriötiloja voidaan korjata sähköhoidolla. Masennus on aivojen häiriötila, joka voi tietyissä tapauksissa näkyä aivokuvissa.
Sähköhoito (ECT) on turvallinen hoitomuoto, jolla voidaan helpottaa monien mielenterveyden häiriöiden oireita. Pääosin sähköhoitoa käytetään vaikean masennustilan hoidossa, jos lääkehoito ei ole tuonut riittävää apua. Toimenpide vaikuttaa aivojen aineenvaihduntaan, mm. välittäjäaineiden pitoisuuksiin. Toimenpide tehdään nukutuksessa.
Saviksen tapauksessa täytyisi ilmeisesti ensin kuitenkin häneltä löytää ne aivot, jotta voitaisiin edes harkita.
👍