Vihervasemmistolaisten ilmastojumala Greta on kadonnut

medioista, pikkutytön ilmastopaniikin lietsominen kun ei oikein vedä nyt. Ja äärivasemmistolaisethan siellä Gretan taustoilla tyttöä ovat ohjailleet, eräässä kuvassakin hän esiintyi äärivasemistolainen paita päällään.

Huvittavaa oli kyllä nähdä kuinka vihervassarit hurahtivat palvomaan Gretaa, tyttöä jolla ei todellisuudessa ole mitään vastauksia mihinkään. Ja jonka haastattelut keskeytettiin, jos joku toimittaja alkoi kysellä liian hankalia.

Vihervassarien pää on todella laho.
28<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Löyhäpää Greta alkoikin pelätä koronaa henkensä puolesta, reppana mikä reppana.

Äänestä
  • Sairasti jo koronan oireettomana ja kehotti ihmisiä pysymään kotosalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sairasti jo koronan oireettomana ja kehotti ihmisiä pysymään kotosalla.

    Pelkkää höpinää. Linkki?
    Sitäpaitsi koronaa ei sairasteta siten, että se olisi jotenkin ohi. Onhan jo yleisessä tiedossa, että se jääkin ihmiseen ja jatkaa tuhoamistaan.
    Umpiluupää vihreät virheet vaan vinkuu omia itumyrkkyjään.

    Äänestä

Vuosi sitten mediassa ei muuta ollutkaan kuin ilmastonmuutos Greetan touhut. Silloin jo näki, että tuo vouhotus loppuu kuin seinään kun tilalle tulee jotain järeämpää ja niinhän siinä kävi.

Äänestä
  • Se oli sinun kiinnostuksesi jonka muistat, olisi siellä paljon muutakin ollut.

    Äänestä

  • >>vouhotus loppuu kuin seinään kun tilalle tulee jotain järeämpää

    tulihan se, korona ja se todella toimi, sillä eihän kapitalisteilla ole mitään aikomustakaan

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/16261226/korona-virukselle-ilmasto-palkinto-!

    Greta oli hyvällä asialla mutta kuten sanottu, kapitalisti ei halunnut kuunnella. Korona kuunteli. Viime vuonna perrrrkeleellisen menon seurauksena äitienpäivänä oli hellettä, nyt tänä vuonna satoi lunta. Siihen väliin mahtui lumeton talvi eteläsuomessa.
    Ensi talvesta saattaa tulla lumisempi kuin aikoihin. Kiitos koronan.
    jatka samaan malliin greta, ei tämä tähän lopu, laisinkaan

    Äänestä

Pieni reppana tyttö, jota vanhemmat ja muut ovat aivopesseet.

Äänestä
  • 17 vuotias on lähes aikuinen ainakin täysi-ikäinen 18 vuotiaana. Johtuneeko sitten hänen sairaudestaan että on pakko-oireinen ja pystyy keskittymään vain yhteen asiaan se asbergeni tai jotain sinne päin lienee sen sairauden nimitys

    Äänestä

Ensin tuli vouhotus tekoäly vie työpaikat. Seuraavana ilmastonmuutos ja nyt on korona. Mitä koronan jälkeen? Kaikki aiemmat unohdetaan kun uusi tulee.

Äänestä

Nyt naurattaa....

Äänestä

Greta on jo miljoonansa, ehkä kymmenet miljoonansa kerännyt ja putsannut pöydän pelissä nimeltä ilmastonmuutos. Hän on ilmeisesti vetäytynyt jo eläkkeelle nauttimaan rahoistaan. Varmaan naureskelee ja hykertelee yhdessä vanhempiensa kanssa koko maailmalle, jota on niin helppoa kusettaa.

Äänestä
  • Tai sen vanhemmat ovat putsanneet.

    Äänestä

On kuulemma siirretty suljetulle ja vanhemmat kuittaavat hyvät fyrkat. Näin meillä täällä Ruotsissa

Äänestä
  • Sopis hyvin.

    Äänestä

Se käy robotti-kurssin ja palaa terminaattorina.

Äänestä

Toimittajien vapautta rajoitettiin tuossakin.

Äänestä

Huomasi eron mielikuvituskriisin ja oikean kriisin välillä. Pelkkä häpeä estää tulemasta julkisuuteen.

Äänestä

koronan suurimmat luuserit : Donald ja Greta...omilla tahoillaan!

Äänestä

Jostakin tuli huhua, että tyttö tekee UNISEFI:lle jotain.

Äänestä

Ilmastouskovaiset ovatkin olleet kovin hiljaa viime aikoina.

Äänestä
  • Kyllä se öyhötys alkaa kunhan rajoituksia puretaan. Siksi pitäisi rajoitukset pitää voimassa ilmastopölvästien suitsimiseksi.

    Äänestä

Toukokuun ½-välissä hesassa sataa 5 cm lunta. Ei ihme, että vihervasemmisto hiljaa.

Äänestä

Jos ne kommentit reetasta löytyisi täältä viime vuodelta ja vuoden takaa missä useasti sanoin että vuoden päästä koko likkaa ei muisteta eikä siitä puhuta niin oikeassa olin taas. Kuten siinäkin että ilmastoöyhötys loppuu kuin seinään jos tulee mikä tahansa katastrofi.

Äänestä

Todella härskiä käyttää lasta vihervasemmiston sätkynukkena.

Äänestä
  • Miten persuilta unohtui, että Suuri Mestarikin myönsi ilmastonmuutoksen todeksi.

    Äänestä

Easy comes, easy goes...

Äänestä

Greta kierteli kokouksissa ennustamassa että kuollaan kaikki ilmastonmuutokseen.
Mahtaako häntä harmittaa kun koronavirus pelmahti ilman hänen ennustustaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

medioista, pikkutytön ilmastopaniikin lietsominen kun ei oikein vedä nyt. Ja äärivasemmistolaisethan siellä Gretan taustoilla tyttöä ovat ohjailleet, eräässä kuvassakin hän esiintyi äärivasemistolainen paita päällään.

Huvittavaa oli kyllä nähdä kuinka vihervassarit hurahtivat palvomaan Gretaa, tyttöä jolla ei todellisuudessa ole mitään vastauksia mihinkään. Ja jonka haastattelut keskeytettiin, jos joku toimittaja alkoi kysellä liian hankalia.

Vihervassarien pää on todella laho.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu