Pistin näköjään väärään paikkaan kysymykset eli
jäin työttömäksi koronan takia ravintolahommista ja nyt tarjottiin
maalarin paikkaa. Palkka olisi alkuun 14€/h ja joku ruokaraha joka on vissiin kympin pintaan
matkakorvaus. Koeajan jälkeen nostaisivat liksan15€ jos ovat tyytyväisiä.
Huoneistoremontteja olisi tehtävänä ja paikka olisi vakituinen ..
Jonkun verran urakoita , mutta yleensä tuntihommaa.
Olen tehnyt nuorempana maalarin töitä n 5 vuotta ja homma on siis tuttua.
Onko liksa ok
Maalarin palkka
4
253
Vastaukset 4
- Anonyymi
On todella hyvä palkka..
Olen suorittanut pintakäsittelijän perustutkinnon ja tuntipalkka vain 11,68€ / tunti vastaavista hommista. Eli noin 1750€ kuukaudessa.
Paljonkohan kehtaisi pyytää tuntipalkkaa kun hakee seuraavan kerran töitä? - Anonyymi
Onhan toi liksa hyvä jos pitää maalarin hommista. Itsekin tein nuorena muutaman kesän maalarinhommia enkä kyllä sitä tekisi enää edes tuplapalkalla.
- Anonyymi
Kyllä maalarin palkka pitää olla ainakin 17€ tunnilta.Laatoittajana viime syksynä sain 18€ tunti ja töitä oli niin paljon kun tehdä huvitti.Vaatikaa älkääkö tyytykö mitä työnantajat tarjoaa,halvalle on aina ottajia mutta tekijä siitä ei rikastu.
- Anonyymi
No eihän Suomessa nyt töitä tekemällä rikastu. Joutuu vaan veroja makselemaan enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 831204
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83589Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44468Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455