Onhan taas juoni elokuvassa

Kaikella rakkaudella alkaa ysiltä kakkosella. Elokuvan juonikuvausta episodin arvostelusta:

"Kaikella rakkaudella on Lapin ja Pohjoisen jäämeren maisemiin sijoittuva draama, joka alkaa puistonpenkkiä tuntureilla kantavasta miehestä. Toivo Vaarala (Sampo Sarkola) on valokuvaaja, joka haluaa kuvata tyhjiä paikkoja. Hän sanoo kyllästyneensä menemään ihmisiä lähelle. Toivo kuitenkin kohtaa Ansan (kiroileva ja pohjoisen murretta puhuva Krista Kosonen), ja lähempi tuttavuus naiseen on tosiasia. Tilanne monimutkaistuu, kun vankilasta vapautunut Ansan ex-mies Ismo (Tommi Korpela) astuu näyttämölle. Ismo on suorapuheinen ja kylmäverinen mies, joka sai tuomion tapettuaan miehen mustasukkaisuuspuuskassa. Toivosta ja Ismosta ei yllättäen tule vihamiehiä, vaan heidän välilleen muodostuu erikoislaatuinen ystävyys."

Kiroileva suominainen, hullu ja jännä linnakundi, siitähän se tarina syntyy. Hieman omaperäisyyttä vain tuossa lopussa kun hullusta ja linnakundista tulee muka ystäviä.

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naiset kohtaa jännämiehiä myös elokuvissa ei siitä mihinkään pääse. Ottavat mallia oikeasta elämästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      119
      783
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      20
      716
    3. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      685
    4. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      639
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      567
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      526
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      525
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      50
      519
    9. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      517
    10. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    Aihe