Kulmuni sanoi näin.....onko Suomi siis EU.ta varten olemassa unionissa vai EU Suomea varten?Jäi vähän epäselväksi. Kuulumme siis EU:hun jotta voimme maksaa sille ja saamme maksaa muiden maiden velkoja? Voisikos joku avata ,että mitä järkeä on kuulua tälläiseen liittoon?
Suomi hyötyy vakaasta unionista?
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Torniossa pussataan, t: ohisalo kulmunille
https://blogit.kansalainen.fi/euron-ja-eun-kaatumisen-varalle-on-mietittava-vaihtoehtoja/
Kokonakriisi on ajanut esim. Italian entistä ahtaammalle. Maan talouden romahtaminen on hyvinkin mahdollista. Samalla on todennäköistä, että euro ja EU siirtyvät nykymuotoisina historiaan.
Eikös se espanjalainen sanonut että Suomi ottaa velkaa ja antaa Espanjaan rahan
Utopiaa! Eeuu ei ole vakaa, onhan se jo nähty joka ikinen päivä, paitsi nuo jotkut poliitikot eivät sitä näe. EeUun johdossa on sen sortin illuminaattipirujen kerho, että on naurettavaa naivismia luottaa moiseen haisevaan huijareiden mäskipaljuun.
Onko jo sovittu Brexitin jälkeisestä budjetista? Ei oikein viitsi seurata..
tarvittaisi oikeasti laskutaitoisia ihmisiä tai taluosalan ihmisiä.harvemmin hoitajat osaavat
Kyllä kunhan on maksaja sekä EU vekseleiden takaaja.
Vakaasta unionista,haahahaa,koko eu pian kaaoksessa,velkaa otetaan velan päälle ja kukaan ei maksa velkoja,kulmuni on vain punahuulinen (huoranpunaa huulissa)älykääpiö,joka luulee enempi kuin kykenee T:hiihtäjä 47 härmästä