Is it May yet? On amerikkalainen sanonta kun

porukka odottaa Indianapolis500 kisaa ihan innolla. Tänä vuonna kisa on siirretty poikkeuksellisesti elokuulle koronaviruksen takia. Alla kuitenkin vähän nostalgiapaloja viime vuoden kisasta:

Kilpa-autoni pr-kuvat:
http://aijaa.com/yZXeGd
http://aijaa.com/HQCkLB

Lähtöjärjestys kisaan (3 rinnakkain 11 rivissä) :
http://aijaa.com/U8WN7d
http://aijaa.com/3CwlSO

Kisan muutama viimeinen kierros ja maaliintulo mun onboard-kamerasta:
https://www.youtube.com/watch?v=ETZtYqTGSuE Olin juuri käynyt varikolla hakemassa uudet renkaat ja bensaa, joten edelläolevia oli helppo ohittaa.

Ja tässä kisan lopputulokset:
https://aijaa.com/2i8ttU

Oli kyllä huikea kokemus ja kyllähän tuosta ihan mukavasti tienasikin palkintorahoja 😊

1

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On aikamoisen hyvä tallin nimi teidän tiimillä kyllä, kun on siellä Penisboost Racing:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Logonakin on vielä oikein Tatuoitu penis-logo:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      Tuliko muuten hyvä palkintorahat tosta voitosta? Ajattelin että varmasti ollut rahoille ihan hyvää käyttöä, kun on mukana ravintolabisneksessä, taksifirmassa ja muutenkin rahaa vieviä harrastuksia sulla riittää.

      Kyllähän niillä rahoilla varmasti jonkun jenkkiauton ja vieläkin useammankin Toyotan kunnostaa:))))))))))))))))))))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2992
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2631
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      102
      2258
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2094
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1188
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1175
    Aihe