On rakkautemme...

Joskus silloin 80-90 -luvuilla, mies laulaja, mutta kuka/ mikä bändi. Jos joku muistaa, niin kiitos!

On rakkautemme, kuin suuri linna, jossa helppoa eksyä on kauas toisistaan. Ja ei pakoon pääse yli vallihaudan...

Soi päässä ja ärsyttää kun ei muista!
2243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yön kappale nimeltään menköön menojaan ja löytyy yön levyltä antaa soittaa

Äänestä
  • Kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä kappale? kirjoitti:

Joskus silloin 80-90 -luvuilla, mies laulaja, mutta kuka/ mikä bändi. Jos joku muistaa, niin kiitos!

On rakkautemme, kuin suuri linna, jossa helppoa eksyä on kauas toisistaan. Ja ei pakoon pääse yli vallihaudan...

Soi päässä ja ärsyttää kun ei muista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu