niin sanokaa olis kiva tietää
onko lääkärin pakko tehdä leikkauksia
4
259
Vastaukset
- Anonyymi
häh? pluis kertokaa!
- Anonyymi
riippuu ihan lääkäristä. Kirurgi "leikkaa" ahkerastikin potilaita. Patologi puolestansa avaa ja paloittelee hiljaisia asiakkaitainsa. Hammmaslääkäri poraa ja paikkaa. Terveyskeskuslääkäri saattaa poistaa tikun sormesta jos uskaltaa. Vakuutusyhtiön asiantuntijakääkäri lukee dokumentteja ja antaa lausuntojansa. Lääkäreitä on niin montaa laatua. Harva lääkäri ihan vallan pakosta leikkauksia tekee. Toisaalta kaikissa ammateissa on myös niitä pakkomielteisiä työnarkomaaneja.
- Anonyymi
Pakko ei ole tehdä mitään muuta kuin kuolla.
- Anonyymi
Ole hiljaa et tiedä mistää mitään, mee kotiis kasvaa siitä, äidin lihapatojen ääreen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708