Kiinalainen "nyrkki" heiluu Suomen BF-äärioikeistolla medioineen

Anonyymi

Ensin meni Hong Kong, sitten voi kohteena olla Taiwan, mitä seuraavaksi ?

VeroparatiisiNiinistön, porvarimedioitten, ym äärioikeiston järjestäytyneiden BF-isojen veroparatiisi-talousrikollisten"nyrkki"-sanan hokeminen, ei ole sattumaa.

https://www.dw.com/en/opinion-hong-kong-is-lost/a-53576531

Ihmisoikeudet eivät ole enää kansalaisoikeus, saati itsestään selvyys Suomessa. Sen esimerkki on hädänalaisten vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden kylmä hyväksikäyttäminen ja pahoinpiteleminen, suora murhaaminen veroparatiisi"hoivakodeissa".

VeroparatiisiNiinistö palkitsee veroparatiisi-BF-talousrikollisia, veroparatiisi-soten mehiläisen-terveystalon-attendon ym veroparatiisijoittajia, kestitsemällä heitä 6.12 "linnanjuhlissa", köyhyyteen piestyjen ja pahoinpideltyjen suomalaisten, terveyksien ja henkien kustannuksella.

Suomi ei ole enää oikeusvaltio ja demokratia, eduskunnassa on YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ ja maata johdetaan veroparatiiseista, sopii kysyä ketkä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16205905/veroparatiisihavittajat-estettava-ja-peruttava-koyhyysongelma-hoitoon-miljardeilla

Veroparatiisi-hävittäjä-suunnitelmien perumisen, kansalaisaloite on avattu ja se on tärkeä aloite, myös ihmisoikeuksien näkökulmasta Suomessa.

14

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      nyt olisi oikea aika poikotoida kiinaa kunmiehittäätoista maata.l

      mitä mieltä on eu.
      vai ei mittään mieltä.

    • Anonyymi

      https://www.dw.com/en/germany-anti-semitic-political-crimes-rise/a-53583839

      EU:sta on turha ruikuttaa, jos ei kunnioita ihmisten oikeusturvaa kotimaassa.

      Pari miljoonaa Suomen kansalaista, ilman aitoa perusturvaa, aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksiaan Suomessa.

      Köyhyysongelman laajuudesta, saati vakavista vaikutuksista, esim. vanhuksiin, vammaisiin ja pitkäaikaissairaisiin, ei uutisoida, eikä THL tutki ja raportoi, kuten sen kuuluisi.

    • Anonyymi

      EU:lla ei ole rahkeita arvostella kiinan fasistista toimintaa. Eihän EU tuomitse edes sitä, kun jäsenmaassa ammutaan ihmisiä äänestysjonoon valtionpoliisin toimesta.

      • Anonyymi

        Aivan, menisi eu suurimman rahoittajan hanat kiinni.
        Pian vain todetaan, että eu on osa kiinaa.


      • Anonyymi

        EU on itsessään fasistinen luomus nykyään.

        Sitä paitsi EU on jo useampaan otteeseen sensuroinut erilaisia raportteja Kiinalle mieluisammiksi.


    • Anonyymi

      "business finlandin propagandamedia Yleisradio, ei uutisoi sanallakaan, kun Suomen sairaus-kansaneläkeläisiä, pidetään syvällä köyhyysrajan alla, 800€/kk Romanian tasoisilla, ellei sielläkin liene jo paremmat, köyhyyseläkkeillä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16420624/suomen-elakelaiset-koyhyydessa-eu-valtioissa-satojen-biljoonien-sosiaaliturva-satsaus#comment-102673521

      EU-valtiot satsaavat nyt isosti, sadoilla biljoonilla euroilla, sosiaaliturvan parantamiseen ja sairaus-kansaneläkkeiden päivittämiseen ja korotuksiin 2020-luvulle.

      Suomi on häpeäpilkku EU:nkin tasolla - vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden pahoinpitelemisessä syvälle köyhyysrajan alapuolelle.

      800€/kk ei ole mikään sairaus-kansaneläke Suomessa 2020 - se on kansanmurhaamista.

      Käykää allekirjoittamassa kansalaisaloite, BF-veroparatiisihävittäjä-hankkeen perumiseksi. Jo 4000 allekirjoitusta - jokainen nimi on kullanarvoinen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Laittoman ex-äärioikeistohallituksen, laiton ja Suomelle vaarallinen "isäntämaasopimus", tulee irtisanoa välittömästi.

      https://www.nbcnews.com/politics/donald-trump/police-use-pepper-spray-protesters-gather-near-white-house-after-n1219751

      Usa:ssa sisällissota meneillään, äärioikeiston ekstremistipoliisit, murhasivat syyttömän, aseettoman miehen, Suomessa BF-Yleisradio nimittää sitä "pidätyskuolemaksi". Yle on fasistinen, äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten mainos- ja propagandamedia, jota ei pidä rahoittaa verovaroilla. Yle:n rahoitus siirrettävä vapaaehtoiseksi, se maksaa joka haluaa sitä äärioikeiston veroparatiisi-aivopesua katsoa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.dw.com/en/german-neo-nazis-trained-at-russian-camps-report/a-53692907

      Äärioikeiston veroparatiisitrumpin seuraajia, ollut Suomestakin tuolla Venäjän äärioikeistoleireillä, nimiä ei toki kerrota medioissa.

    • Anonyymi

      Ennenvanhaan Kiina tuotti taskulamppuja ja paristoja ja kynäpenaaleja vientiin...paljon on muuttunut.

      Kiinalle ei voi kukaan mitään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2464
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      280
      2148
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      119
      1123
    4. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      58
      963
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      878
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      809
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      805
    8. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      106
      798
    9. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      797
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      794
    Aihe