Varmaan pelästyit kun tulin yht'äkkiä parkkeeratusta autosta pihalle. 🙀
Oli vähän vedoton päivä ja jäin selaamaan uutisia. Kun tulin ulos, sattumoisin olit juuri siirtymässä samaan rappuun kuin asuntoni. Ajattelin kun siirryin samalle rapulle, että varmaa ahdistuu, kun hyökkäsin näin yllättäen 😧.
Noh, avasin oven ja pidin auki sitä sinulle kuin herrasmiehen kuuluu ja sitten sinä sanoit sen; Kiitos. Se tuli niin suloisella äänellä, joka toi pienen hetkellisen onnen tunteen ☺️.
Vähän myöhemmin omassa kämpässä voivottelin kun en ollut spontaanisempi ja jäänyt juttelee sinun kanssasi 😔.
Pyörällä olit liikenteessä satunnaisen sateisessa säässä.
Söpö postinkantaja
Anonyymi
0
58
Luetuimmat keskustelut
- 1011643
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä391185Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23960Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita170796Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13750Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46689
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657- 33590
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588