Huomasin ohi kulkiessani, että Seinäjoen Ideaparkin pihaan on ilmestynyt Katsastuskontit.
Katsastusalan kilpailu näyttää vain kovenevan Seinäjoella. Ensin A-katsastus laittoi tänä vuonna kaksi asemaa kiinni ilmeisesti liiketoiminnan kannattavuuden vuoksi, ja nyt tulee katsastuskontti mukaan kuvioihin.
Mielenkiintoista on nähdä, että mikä asema alkaa polkea hintoja alas tosissaan.
Myös autojen vikoihin puuttumisessa on havaittavissa selkeästi suuria eroavaisuuksia eri asemilla. Usein on kuultu puhuttavan, että tietyissä paikoissa katsotaan tiettyjä vikoja käsittämättömän rennosti ja välinpitämättömästi läpi sormien. Sitä kai se armoton kilpailu saa aikaan väistämättä, eurot menevät sääntöjen edelle niin kauan kunnes Trafin tarkastajat puuttuvat epärehelliseen peliin ja laittavat taas jonkun aseman kiinni.
Seinäjoen Ideaparkin pihaan on ilmestynyt Katsastuskontit.
23
3325
Vastaukset
- Anonyymi
täällä vissiin ei tarpeeks oo konttoreita? no pari kolme kuukahtaa tänä vuonna? samoin partureita,ravintoilota,baareja,autoliikeitä,rakennusliikketä...jatkanko?
- Anonyymi
Ei kyllä kilpailu toimi kun viikko sitten kävin katsastuksella ja vajaan 10min homma maksoi 60 euroa.
- Anonyymi
Onko tämä ihan suomalaisomisteinen katsaskontti?
- Anonyymi
Kontit kuukahtaa tänä vuonna. Miksi vaihtaa ihmeessä vanhaa hyvää paikkaa.
- Anonyymi
Piilomainontaa.. Kohta saa varmaan selkäleikkauksenkin parkkipaikalla jossain kontissa, samalla kun akka käy hakemassa ruuat.
- Anonyymi
Saakohan sieltä hassista
- Anonyymi
pitää kyllä tietää mistä tulee hylky jos tulee
- Anonyymi
Viälä pitääs saara kelakontti alkokontti verokontti poliisikontti henkikirioottajakontti kirkkokontti tilaa kyllä olis
- Anonyymi
Baarikontti, ravintolakontti, kalakontti, marjakontti, hedelmäkontti, koulukontti, päiväkotikontti, uimakontti, tenniskontti ja paaljon muitakin kontteja.
- Anonyymi
Juu ja ennen kaikkea katinkontti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu ja ennen kaikkea katinkontti.
katinkontti kuuluu lapualle
- Anonyymi
Letokenttäkontti pitääs saara kun tua ilumajoki on niin kaakana
- Anonyymi00018
On se kumma, kun ne soittaa perään, jos on jätetty huono arvostelu
- Anonyymi00019
Onttikatastus on ihan persiistä.
- Anonyymi00020
Käykö muka joku vielä tuolla?
- Anonyymi00022
Kontti kantti kaara paaliin. Sano!
- Anonyymi00023
Palvelualttiutta ei tältä katsastusasemalta löydy. Olettaisi aikuiselta asiakaspalvelutyössä olevalta henkilöltä tällainen ominaisuus löytyvän. Onneksemme Seinäjoelta löytyy muitakin katsastusasemia, joista voi katsastustapahtuman päätyttyä poistua hyvillä mielin, olkoonkin sitten ajoneuvon katsastus hylätty tai hyväksytty. Edullisella hinnalla saattaa usein olla oma hintansa, kuten tässäkin tapauksessa.
- Anonyymi00024
Nykyään katsastus kontit ovat kenkä varkaiden kuritushuone.
- Anonyymi00025
On ne kontit ollu siinä jo vuosia,hieman siirretty kai Kärkkääsen takia,ja on ihan hyvä palvelukin,nätti käydä sillä aikaa ku emäntä vinguttaa visaa.
- Anonyymi00026
Nättijussi kommentoi, ihan skeida mesta. Kiertäkää kaukaa tää katsastus ”toimisto”
- Anonyymi00027
Kilpailu on hyvästä tälläkin alalla
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988