Mutta terroristeille rahaa kyllä riittää, se on se arvopohja.
Marinin hallituksella ei riitä rahaa vanhuksille
Anonyymi
2767
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Eduskunta päättää yhdessä budjetista. Myös persut ovat olleet siitä päättämässä.
Niin kyllä se on todellakin persujen vika mitä Sanna Marin päättää arvopohjansa mukaisesti. "ei pystytä vanhuksia auttaa, eikä tarkoituskaan ole auttaa"
Vanhustenhoito on ihan hyvässä tilanteessa talouden puolesta.
Tykkäisitkö itse olla kusisis vaipois koko päivän? Vanhus olisi halunnut mennä vessaan niin hoitaja siihen vastasi että "KUSE HOUSUUHIN" TÄMÄKÖ ON HYVÄÄ VANHUSTENHOITOA. NIIN RAHAA KYLLÄ LÖYTYY ISIS TERRORISTEIHIN, HYI HÄVETKÄÄ PÄÄTTÄJÄT, OLETTE TODELLA KUVOTTAVIA.
Jos vanhus kuolee koronaan, hän on vain numero tilastoissa.
Jos ihminen hukkuu Välimereen salakuljettajan veneen kaaduttua, on kaikki mahdollinen tehtävä tällaisten tapausten estämiseksi.
Suomen vanhukset ovat koko maan rikkainta väestlä. Isot sukupolvet käytännössä omistaa koko maan.
Eiköhän se Sanna Marin ole jo törssänyt kaiken ja sitonut ulkomaisiin velkoihin.
"Jos vanhus kuolee koronaan, hän on vain numero tilastoissa.
Jos ihminen hukkuu Välimereen salakuljettajan veneen kaaduttua, on kaikki mahdollinen tehtävä tällaisten tapausten estämiseksi."
Olet oikeassa, Näin kaksinaamaista on politiikka. Eikö äänestäjät jo opi.
Rahaa riittää myös "kehittämishankkeille" jollaisia Vogue-Sannan miehen työpaikassa sävelletään ammattitaidolla.
Niin ja syytetään kommunistiksi vaikka tuetaan yrittäjiä. Ei pitäisi tukea.
Oikeusvaltion periaatteet, kun maahanmuuttajilla on kaikkea, kantasuomalaiset tulkoon toimeen omillaan tai kuolkoon. Ainahan ne voi mennä leipäjonoihin esim. Hurstin valinnalla on hyvät valikoimat.
Näytä mihin lakiin tuo perustuu? Niinpä. Ei sellaista ole.
mikä lienee syynä mutta ns. maahanmuuttajia ei leipäjonoissa näy olisiko syynä että
heidän toimeentulonsa on turvattu asunto ym kakki kunnossa ?
persut yritti ratkaista leipäjonot estämällä leivän (avustukset Hurstille), Hursti otti nokkiinsa ja siirtyi persuista vasemmistoliiton kannattajaksi.
Olisiko syynä että maahanmuuttajat eivät laita rahojaan kaljaan, tupakkaan, pelaamiseen ja pikavippeihin. En tarkoita tietenkään, että kaikki leipäjonossa olevat niin tekisivät.
Aika paljon noita matuja/mamuja on veikkauksen pelaamoissa,siis silloin kun ne oli auki.Itiksessä varsinkin, välillä enemmistö on muita, kuin kantaväestöä.
Pitää muuten paikkansa. Vuosina 2016 - 2018 kiersin pääkaupunkiseudun Pelaamoja työni puolesta. Monissakaan en suomalaisia nähnyt mutta nimenomaan Itäkeskus - Kontula - Myllypuro Pelaamot oli niin mamutus voittoisia, ettei paremmasta väliä.
Itäkeskuksesta saa muuten alkoholiakin, arvatkaa maistuiko se mamuille? Heh heh.
Valtio kierrättää sosiaalitukia takaisin itselleen. Pelaamot auki ja heti!
Esim . Kun mustalaisia muuttaa kuntaan he saavat sosiaalitoimistosta. piikin auki, että voivat hankkia kunnan osoittamaan asuntoon , KAIKKI TARVITTAVAN, huonekalut, valaisimet, astiastot, vuode-ja liinavaatteet, hygienia tarvikkeet ym. MITÄ TARVITSEE. JA ME VERONMAKSAJAT maksetaan ne, ETKÖ tätä tiennyt. Tiedän myös kunnan, joka antoi aika pramian kesämökin romaanien käyttöön muutamaksi kesäksi. oli ruotsalaisilla rekisterikilvillä olevia autoja mökin lähitiennoo aivan täynnä ja koko kesän. EN OLE kuullut, enkä nähnyt, että kunta antaisi, tavaliselle veronmaksajalle kesämökkejä käyttöön. ONKO TÄMÄ TASA-ARVOA Rikkoiko ko. kunta PERUSTUSLAKIA , ERIARVOISTAEN IHMISIÄ.. Tekeekö TÄTÄ SAMAA SUOMEN VALTIO. Olen niin tyhmä ja tietämätön, etten tiedä , onko minulla samat oikeudet ESIM. Huonekalujen ostoon sosiaalitoimiston piikkiin., Jos sen teen joudunko linnaan, mutta joku muu voi näin toimia, ilman rangaistusta.
näinkö sdp ja keskustan kannata nousee jälkipolvien ahdinkoon.
joo kyllä, esim terroristi Turtiaiselle 100 000, käsittämätöntä. Tosin hallitus ei ollut asialla, vaan Busines Finland. Joko Turtiainen on palauttanut rahat?
Veronmaksajien rahoilla kuskaillaan terroristeja.
Eivät takuulla maksa takaisin kun ovat valmiiksi Sossu asiakkaita sekä lastensuojelun.
No, kymmenkunta potentiaalista psykopaattia mielenterveyshoidon piiriin ei välttis kaada maata.
Poliittisena vetona perin omintakeinen.
Jos kuviteltaisiin radikalisoituneilta ja aivopestyiltä psykopaateilta saatavan jotain uutta tietoa radikalisoitumiseen johtaneista mekanismeista, tiedämme ne jo.
Ohisalo ja haavisto nuo maan kurjimmat oliot. mitä saivat aikaan, salaisilla KORPI-sopimuksillaan, noiden ihmistä muistuttavien paholaisten paikka ei ole yhteikunnan päättävissä elimissä. Hävittäjäkauppojakaan ei tarvitse kenenkään enään hunteerata, Näille uusilla hävittäjillä on jo nimetkin marin, mikkonen, harakka, haavisto, henriksonni,ohisalo, lintilä, pekonen,kiuru,anderssonni,haatainen,skinnari, blomqvitsi,tuppurainen,paapero, kulmuni. Tämä hävittäjäryhmä vanhenee alta aikayksikön romulava kuntoon. mutta ovat lyhyessä ajassa tulleet Suomalaisille veronmaksajille niin kalliiksi, että höpinät jatkossa muunlaisista hävittäjistä, voidaan unohtaa.
tryhr
terroristeillä, Tarkoittanet ammattiliittoja?