ateistit on rasisteja koska eivät maksa kirkollisveroa

Siis kuka nämä ylen toimittajat valitsee.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ateistit ovat niin rasisteja etteivät käy edes kirkossa.

1Äänestä

Miksi teolokiseen tiedekuntaan ei päästetä ateisteja , tosi rasistista, kysykää vaikka ylen toimittajilta.

Äänestä
  • Sehän on täynnä ateisteja, ja jos opiskelija ei ole ateisti teologiseen astuessaan on viimeistään valmistuessaan.

    Äänestä

Jumalakaan ei maksa.

Äänestä

Jumala(t) on rasisteja koska eivät maksa kirkollisveroa


Siis kuka nämä valitsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siis kuka nämä ylen toimittajat valitsee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu