Jumala on voidellut lopu ajalle pastoreita!!

Benny Hinn,Rodney Howard Browne,Steve Hill ja David Wilkerson ovat lopun ajalle herätettyjä suuria pastoreita joiden neuvoja Jumala on säätänyt ihmiset kuuntelemaan! Siksi näiden pastorien neuvoja tulee kuuliaisesti seurata ja mukisematta!!!!!
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakin nämä 2 Benny Hinn ja Rodney Howard Browneon ovat tehneet paljon pahaa jälkeä kristittyjen keskuudessa, kun heidän kauttaan on valhe ja väärä henki tullut seurakuntiin. nämä ovat sen toronttolaisuudenkin takana vaikuttamassa, ainakin levittämässä sitä ja Hinn valehtelee sumailematta ja kertoo tarinoita, joissa ei ole totuuden kanssa mitään tekemistä.

Paljon on sairastunut mieleltään uskovia näiden miesten kautta ja saatana on saanut paljon sekaannusta seurakunnissa.
Uskon että uskovaiset johtajat ainaki tietää mitä nämä miehet ovat, mutta eivät välitä, kun he harrastavat prostituutiota kristittujen kustannuksella ja kiristävät näitä kauniita ihmisiä siihen ja vielä samaa sukupuolta oliviin suhteisiin ja heitä voi kuka tahansa ostaa ja raha menee näiden miesten taskuihin.

Äänestä

noinkin voi väärän tuomion sanoa!!


Tuollainen toteamus on yhtä kyynistä ja tekopyhän valheellista, kuin luterilainen leipäpappi sanoo jumalattoman haudalla. Hän oli hyvä mies!


Hilliä en tunne, Wilkerson taitaa olla raitis!
Jumala tietää! Hinn ja RHB ovat sarvensa näyttäneet ja eivät totisesti vakuuta Jumalan pastoreilta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NäinSeVaanOn kirjoitti:

Benny Hinn,Rodney Howard Browne,Steve Hill ja David Wilkerson ovat lopun ajalle herätettyjä suuria pastoreita joiden neuvoja Jumala on säätänyt ihmiset kuuntelemaan! Siksi näiden pastorien neuvoja tulee kuuliaisesti seurata ja mukisematta!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu