Voisitteko sinkkunaiset harrastaa seksiä naimisissa olevan miehen kanssa? Entä ryhtyä ns "kodinrikkojaksi"?
Avioliiton ulkopuoliset suhteet
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän tuollaisissa tapauksissa se mies ole se kodinrikkoja.
Yhtäläisesti varattu nainen voi ryhtyä 'kodinrikkojaksi', oman että vielä toisenkin. Ei siihen sinkku statusta tarvita.
- Anonyymi
Aloituksen kysymyksessä on olettamus, jonka mukaan parisuhteessa oleva nainen olisi aina uskollinen mutta parisuhteessa oleva mies ei olisi. Vastaavasti sinkkunaisia kiinnostaisivat erityisesti parisuhteessa olevat miehet.
Sinkkumiehet jätetään mainitsematta. He ovat pulmusia, joita maailma (myös aloituksessa mainitun kysymyksen kaltaisten tilanteiden kautta) kohtelee väärin.
Palstan yleiset paradigmat huomioiden: onko joku yllättynyt tuollaisesta olettamuksesta? Anonyymi kirjoitti:
Aloituksen kysymyksessä on olettamus, jonka mukaan parisuhteessa oleva nainen olisi aina uskollinen mutta parisuhteessa oleva mies ei olisi. Vastaavasti sinkkunaisia kiinnostaisivat erityisesti parisuhteessa olevat miehet.
Sinkkumiehet jätetään mainitsematta. He ovat pulmusia, joita maailma (myös aloituksessa mainitun kysymyksen kaltaisten tilanteiden kautta) kohtelee väärin.
Palstan yleiset paradigmat huomioiden: onko joku yllättynyt tuollaisesta olettamuksesta?Heh, okei. Kämmäsin. :)
Leikitään palstateorian olevan ainoa totuus.
- Anonyymi
Ei avioliitto sellainen kahle ole, mikä estää seksin harrastamisen avioliiton ulkopuolella.
- Anonyymi
Jos on tälläinen ukkomiehen kakkosnainen niin pettääkö nainen sitten omaa poikaystäväänsä kun on suhteessa?
- Anonyymi
Entisellä työpaikallani oli aikoinaan perheellinen afrikkalainen mies joka petti myöskin afrikkalaista vaimoaan yhden suomalaisen (sinkun) nuoren työkaveritytön kanssa.
- Anonyymi
Normi menoa jos työpaikalla on sekä suomalaisia naisia että ulkomaalaisia miehiä. Suomalaiset miehet tumputtaa tai tyytyy läskeihin naisiin.
- Anonyymi
Kuka mahtoi olla kyseessä!! ketä olen pettänyt ja Kenen kanssa????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2665341- 644536
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1214310- 513730
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest463714Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363677SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo723034Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv522884- 272821
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202626