Kysy puhelinmyyjän työstä

Puhelinmyyjä paikalla, hieman tylsää tässä siivotessa, joten jos jolla kulla on kysymyksiä puhelinmyyntiin liittyen niin vastailen mielelläni sitä mukaa, mitä osaan :)
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikö sinua hävetä soitella ihmisille ja tyrkyttää myytäviä tuotteita?

Miten suhtaudut siihen että vanhuksia huijataan puhelinmyynnillä?`

Kuinka paljon todellisuudessa on puhelinmyyjän palkka?

Onko alalla muita palkkauksia kuin provisio käytäntö, esimerkiksi pistemalli? Eli myyt tuotteen josta saat pisteitä ja tietty määrä pisteitä on tietty euromäärä?

Miksi puhelinmyyjät ovat aggressiivia?

Äänestä
  • On suuri vääryys että työtön voidaan velvoittaa ottamaan vastaan puhelinmyyntityötä

    Siitä ei näet saa palkka, jos ostajia ei ole tarpeeksi, Ja työ on käytännössä puhelinhäirintää

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On suuri vääryys että työtön voidaan velvoittaa ottamaan vastaan puhelinmyyntityötä

    Siitä ei näet saa palkka, jos ostajia ei ole tarpeeksi, Ja työ on käytännössä puhelinhäirintää

    palkkaa saa jos tekee töitä

    Laiskottelusta ei makseta

    Äänestä

Onhan ne todella rasittavia!!!..Kaupittelevat ensin jotain aikakausilehteä,kun vastaan että en lue mitään niin sitte vielä, no etkö tilais aku ankkaa,sanon että oon jo yli 60v,niin sekään ei hiljennä heitä,etkö tilaa lapsenlapsille,no mulla ei ole niitäkään.Se jankutus menee niin pitkälle että joudun sulkemaan puhelimen.Kaikki puhelut alkaa suurinpiirtein samoilla fraaseilla!!

Äänestä
  • Ja tänään kaupiteltiin sitte bambusukkia,eikä meinannu millään lopettaa paasaamista,kyseli vaan että minkä värisiä laitetaan tulemaan,oli pakko paiskata luuri korvaan.Näiltä kun tilaat jotain,niin samalla olet kestotilaaja ja kampetta tulee jatkuvasti jos et muista soittaa ja perua.Ei en ymmärrä tuota kaupankäynti muotoa ollenkaan,ketuttaa vaan hirveesti koko homma.

    Äänestä

Terve, kiinnostaisiko kiva sivuhomma, joka ei ole puhelinmyyntiä mutta siinä on hyötyä jos kiinnostaa erittäin hyvät ansiot ja omaa puhelinmyyjän ahkeran luonteen.

Eduksi on:

- jos on sopivasti ahne rahalle
- ei pelkää ihmisiä ja tykkää asettaa tavoitteita
- pitää ihmisten auttamisesta

Ei ole minkään sortin huuhaata vaan hyvä tilaisuus. Jos kiinnostaa niin laitan yhteystietoja.

Terveisin,

Johan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puhelinmyyjä paikalla, hieman tylsää tässä siivotessa, joten jos jolla kulla on kysymyksiä puhelinmyyntiin liittyen niin vastailen mielelläni sitä mukaa, mitä osaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu