Puhelinmyyjä paikalla, hieman tylsää tässä siivotessa, joten jos jolla kulla on kysymyksiä puhelinmyyntiin liittyen niin vastailen mielelläni sitä mukaa, mitä osaan :)
Kysy puhelinmyyjän työstä
Anonyymi
675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikö sinua hävetä soitella ihmisille ja tyrkyttää myytäviä tuotteita?
Miten suhtaudut siihen että vanhuksia huijataan puhelinmyynnillä?`
Kuinka paljon todellisuudessa on puhelinmyyjän palkka?
Onko alalla muita palkkauksia kuin provisio käytäntö, esimerkiksi pistemalli? Eli myyt tuotteen josta saat pisteitä ja tietty määrä pisteitä on tietty euromäärä?
Miksi puhelinmyyjät ovat aggressiivia?
On suuri vääryys että työtön voidaan velvoittaa ottamaan vastaan puhelinmyyntityötä
Siitä ei näet saa palkka, jos ostajia ei ole tarpeeksi, Ja työ on käytännössä puhelinhäirintää
palkkaa saa jos tekee töitä
Laiskottelusta ei makseta
Onhan ne todella rasittavia!!!..Kaupittelevat ensin jotain aikakausilehteä,kun vastaan että en lue mitään niin sitte vielä, no etkö tilais aku ankkaa,sanon että oon jo yli 60v,niin sekään ei hiljennä heitä,etkö tilaa lapsenlapsille,no mulla ei ole niitäkään.Se jankutus menee niin pitkälle että joudun sulkemaan puhelimen.Kaikki puhelut alkaa suurinpiirtein samoilla fraaseilla!!
Ja tänään kaupiteltiin sitte bambusukkia,eikä meinannu millään lopettaa paasaamista,kyseli vaan että minkä värisiä laitetaan tulemaan,oli pakko paiskata luuri korvaan.Näiltä kun tilaat jotain,niin samalla olet kestotilaaja ja kampetta tulee jatkuvasti jos et muista soittaa ja perua.Ei en ymmärrä tuota kaupankäynti muotoa ollenkaan,ketuttaa vaan hirveesti koko homma.
Terve, kiinnostaisiko kiva sivuhomma, joka ei ole puhelinmyyntiä mutta siinä on hyötyä jos kiinnostaa erittäin hyvät ansiot ja omaa puhelinmyyjän ahkeran luonteen.
Eduksi on:
- jos on sopivasti ahne rahalle
- ei pelkää ihmisiä ja tykkää asettaa tavoitteita
- pitää ihmisten auttamisesta
Ei ole minkään sortin huuhaata vaan hyvä tilaisuus. Jos kiinnostaa niin laitan yhteystietoja.
Terveisin,
Johan