ja kepu Kulmuni loistaa kärjessä esiintymiskoulutuskustannuksissa. Tilasi koulutuksen kepulle vaalirahaa antaneelta firmalta.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006528584.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006528584.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kepu pettää aina.
Vaatiihan se esiintymistaidon ammattilaisuutta, kun hallituksessa on pelkkä aisankannattajan virka.
Mainioita nämä IS:n "hallituslähteet".
Koko 50000€-"skandaali" on vihervasemmistolaisten toimittajien vedätys, ettei porukka kiinnittäisi huomiota lisätalousarvion 5500000000€ rahapotista jaettaviin summiin kavereiden "projekteihin" (aina siitä kuudenkymmenen miljoonan euron design-museosta alkaen).
Iät ja ajat sossut ovat jakaneet ay-liikkeilleen verovapauksina miljoonia joka vuosi. Samoin viherfasistit ovat jakaneet vuosittain miljoonia kehitysapuvaroista omille "kansalaisjärjestöilleen" kavereidensa palkkoihin.
Järkevää hän se on hankkia esiintymiskoulutusta kaikille ministereille. Pieni Suomi tarvitsee huippulaatua myös esiintymisessä isoissa EU-pöydissä. Eiköhän suurin osa esiintymiskoulutusfirmoista kytkeydy tavalla tai toisella, suoraan tai mutkan kautta, puolueisiin.
Persu salaliittoteorioineen taas vauhdissa.
Kalikka sossuun ja viherfasistiin kalahti.
Tuskin.
Verovirkailijat ja terveyskeskuksen työntekijät myös esiintymiskoulutukseen. Kaupan kassat ja lihatiskinmyyjät esiintymiskoulutukseen. Vai mitä tässä nyt pitää tehdä?
Useinmiten lisäkoulutusta tarvitseva ihminen maksaa itse lisäkoulutuksensa.
Vai maksaako joku pulju ammattikoulun käyneen lisäkoulutuksen lukiossa?
Koulutus ei mene koskaan hukkaan. Aina niistä saa jotain poikkeavia näkökulmia, vaikkei itse juuri diggaisigaan aiheesta.
Eli jos vaikka saa koulutusta "hengellisen heräämisen kokemusasiantuntijuudesta astangajoogassa" niin se ei mene hukkaan?
Lähinnä tarkoitin näitä ammatillisia täydennyskoulutuksia. Leikkikoulut on oma lukunsa.
Menee.
Jostain syystä IS ei selvittänyt Li Anderssonin koulutuksia ja niiden hintoja.
Lukutaito hukassa?